Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Концерт про Речі, що завжди в ціні (дерева, дівчата, пиво, "Контрабас")

Автор: Ялина
Фото: Дмитро Бєлоусов

Для полтавської зацікавленої в музичному розвиткові публіки гурт "Контрабас" не з тих, кого треба представляти. Їх тут вже давно знають і люблять. А оскільки інформація в нашому місті розповсюджується, як писав поет, "мов поцілунки, з вуст в уста" (хай навіть вони й віртуальні, ці вуста), то й всі новини про них дізнатись доволі легко. Хоч хлопці і не зраджують своєму небажанню говорити багато, мовляв, запитайте - розповімо! Але, признатися чесно, інформації, яка б постійно оновлювалася і йшла б саме від учасників гурту, - часто недостатньо. А розповісти завжди є про що: про шалений успіх на нашумівшому фестивалі "Свірж" у 2009 році (незважаючи на зникнення електрики на початку виступу, хлопці не розгубились і, спустившись зі сцени, виступили в акустиці), про те, що у них власноруч зроблений Сергієм Буланим козобас, барабан та бугай, про нові пісні, які закликають до чесного й шанобливого ставлення перш за все до себе та землі, якою кожен ступай своїми ногами (ноги помили?!)… і так далі, і так далі.

Нині "Контрабас" живе у четвертому періоді своєї творчої стезі: наприкінці осені з гурту пішов баяніст Богдан Шкуринський. Це, певне, й стало причиною того, що Макс Михайліченко нині грає на басу, оскільки так можна досягти більш об'ємнішого і повноціннішого звучання без наявності соло-інструмента.

Сольними концертами своїх же, місцевих, гуртів Полтава розбалувана не надто, тому то й іноді, побачивши афішу концерту улюбленої групи в іншому місті, невільно з'являється думка: "А коли ж таки вдоооома, ну коли!?". А вдома ось. Нещодавно ж. 13-го березня.

Без зайвих церемоній і майже без запізнень тепер вже троє контрабасівців виходять на уявну сцену в пивниці "Сто доріг". І пої-і-і-і-і-і-хали. Серед старих пісень витесуються нові, ще не розучені фанатами. "Невже, це були всі пісні?" - якось так наче по-океаноельзівськи звучить мені це питання від Сергія Буланого. Та ні ж, не всі! Ось же "Пісня про лайливі слова" яка, без перебільшень, чіпляє ну прямо за живе (яке саме живе, тактовно промовчимо). Це і пісня, до якої хлопці все ніяк не придумають назву, а тому використовують лише її кодовий аналог: "Про кацапів". Нічого особистого чи ненависницького, а лиш заклик до тієї ж таки поваги до себе, до них, коли відомо, хто ж таки в домі хазяїн і хто сьогодні частує!

"Я тебе посаджу за стіл.
Частуйся, брате, якщо твої помисли чисті.
Але ти дістаєш. Ти мене дістаєш!
Ти дістаєш інструмент музикальний і граєш.
Про то, шо "широка страна твоя", ШИШ,
Про купола на груді…"

Тексти у "Контрабасу", що не кажіть, варто почитати уважніше. І що ж тут маємо? А маємо рекомендації по знищенню різноманітних видів зла (курка, фрукти, меблі):

"…купив собі ліжко - шикарне ложе,
Матрац мене зубами - клац,
І я сплю. Робота стоїть, а я сплю.
До того ж ця чотиринога потвора
Займає всю спальню ще й півкоридора.
Кохана, допоможи розвалити його!"

У репертуарі "Контрабаса" з'явилася ще одна епохальна епічна народна пісня, яка займає гідне місце поруч із "Залізякою". Це перероблене в музичному плані, але довершене у словесному "Українське весілля" або ж вправи для "хлопчика з феноменальною пам'яттю": двадцять імен юнаків, двадцять юнок - яких потім вмить усіх оженили! Гуляли три тижні!

У тему звучала і "Після про дівчат", як своєрідна пост-восьмиберезнева пояснювальна записка (інструкція?) для дівчатолюбів:

"Коли дівчата говорять: "Так"
це не означає "Так"
коли дівчата говорять: "Ні"
це означає "Ні"
часто вони говорять так,
що не ясно, про що говорять,
але коли дівчата мовчать
вони багато про що мовчать

ніхто їх не розбере
вони і самі не розберуть себе"


Особливо хочеться відмітити прекрасний кавер на пісню "Братів Гадюкіних" "Чому моя мама не любить мене?", нова мелодія якого прийшла до басиста Максима, який раптово, можливо і сам для себе, став і вокалістом ("Оригіналу ще й досі не чув - так ніхто й не дав послухати!" - бідкається Макс). Оте їхнє "на-на-на-на-най!" в'їдається глибоко й надовго. Хоча при цих словах лукаво може посміхнутися і Доктор Фелікс, який із Ярославом був причетний до народження цього хіта!

І хоч місця для танців у цьому затишному клубі й малувато, проте бажаючі розім'яти кістки (і звільнити ще трохи місця для полтавського пива) умудрялися стрибати й вихилятися поміж стільцями і в проходах між столами. Атмосфера змушувала постійно (і вже наче по інерції) посміхатись усім ("і тим, що тут сидять, і тим, що там сидять") як старим знайомим.

На десерт (після скандувань "Ще!", "Фе-лікс!" і "На біс! (Біс в ребро)") на сцені наживо відбулась дуже цікава звукова імпровізація за участі (окрім самого "Контрабасу", звісно), Фелікса (труба) і Дмитра (на Контрабасовому "стукані", як самі вони його називають). Тут же, у безперебійному он-лайн режимі на очах розпаленої публіки пісня "Про речі, що завжди в ціні" набула вже призабутого звучання з духовими, але вже з подвійною порцією драйву.

Тому очевидно можна зазначити, що того тринадцятиберезневого вечора відбулося два дійства і два виступи: еко-фольк-рок гурт "Контрабас" із майже повною програмою своїх творів у триєдиному виконанні, та імпровізація доповненого складу: півтори абсолютно нові речі, які навряд хто коли згадає до програвання, та пісня на слова Сергія Жадана, що плавно перетекли у лайливі слова. Тож чекаємо осені, оскільки саме тоді контрабасівці призналися, що ймовірно гратимуть у Полтаві. Чому не раніше? - питають у них. А вони, хе-хе, виявляється, не хочуть набридати полтавцям. Де справедливість?!

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
messer!, 07.04.2010, 12:47
читав
але то лише припущення :)
Ялина, 05.04.2010, 18:53
2messer: читай статтю: "Нині "Контрабас" живе у четвертому періоді своєї творчої стезі: наприкінці осені з гурту пішов баяніст Богдан Шкуринський. Це, певне, й стало причиною того, що Макс Михайліченко нині грає на басу, оскільки так можна досягти більш об’ємнішого і повноціннішого звучання без наявності соло-інструмента."
messer!, 05.04.2010, 04:23
де козобас?
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте