Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Презентація мистецького проекту «Перехрестя» в ТОЦ «Київ» 30.04.2009

Автор: Інна Москальчук
Фото: Ігор Пархоменко

Мистецький проект "Перехрестя" презентували в Полтаві 30 квітня. Організатори назвали захід концепт-виставою. Об'єднали в ній живопис, графіку, кераміку, фото, інсталяцію, театральні інсценівки. У виставці взяв участь 21 митець.

На вході до виставкової зали торгівельно-офісного центру "Київ" арка сплетена з гілок. Щоб потрапити на виставку, потрібно протиснутися крізь неї.

- З моєю комплєкциєю сложно, - голосно хихоче брюнетка в рожевій кофтині. - Але сказали, що арка - це символ очищення. Нею переходиш в інший світ.

По центру зали на підлозі загородили великий квадрат, засипали його тирсою. Над ним з гілок спорудили шатро.

У тирсі сидять актори - чоловік та жінка. На чоловікові блакитне театральне трико. Жінка вбрана у квітчасту кофтину та синю спідницю. Мовчки тягнуть один до одного руки. Пролазять між гілками. Зачерпують у пригорщі тирсу та простягають її глядачам.

- Я такого ще в житті не бачив, - схвильовано каже підліток у кепці та окулярах. Швидко фотографує акторів. - Захожу, а тут люди живі по підлозі лазять. Прикол.

Тим часом актори заходять у сплетені з гілок клітки. Починають ходити з ними виставковою залою.

На підлозі зали з тирси вибудувані лабіринти. Між ними - скульптури з колод та гілок дерев. До стелі мотузками підвішені, сплетені з гілок фігури риб, птахів.

- Щоб створити такий виставковий простір, знадобилася велика кількість матеріалу, - розповідає співорганізатор виставки 31-річний полтавець Андрій Собянін. - Для дерев'яних інсталяцій привезли машину дров та 20 мішків тирси. Дрова узяли ті, що комунальні служби обрізали від електродротів. Тому вони, ніби заряджені енергією. Символ виставки "Перехрестя". Аби відобразити це, виклали на підлозі лабіринти з тирси. Такий простір об'єднав кілька сотень робіт митців, розвішаних на стінах.

Собянін каже, під "Перехрестям" мали на увазі об'єднання різних жанрів мистецтва.

- Хотіли спонукати глядача блукати композиціями, створивши відчуття прогулянки садом, - говорить митець. - Аби відкрити в кожному канал сприйняття творчості.

В одному з кутків зали грають музиканти. Молодь довкола аплодує, пританцьовує.

- Мистецький проект "Перехрестя" є початком великої справи, - говорить куратор виставки, мистецтвознавець Тетяна Зіненко. - Адміністрація новозбудованого торговельно-офісного центру "Київ" надала безкоштовно 800 метрів виставкової площі. Ми зуміли її заповнити. Хочемо тут створити центр інтелектуальної творчості. Вже вигадали назву - "Столиця". Бо Полтава - духовна столиця України.

Зіненко зауважує, митці в клітках символізують людські стереотипи.

- Завдяки театралам - Олегу Усяєву та Саші Галатченко показали, що люди зі стереотипами не є вільними, - каже Тетяна Миколаївна. - Потрібно від них звільнятися, аби бути відкритим новому.

На підлозі розкидані папірці зі словами. Молодь викладає з них речення.

- Лодочки там грязи лужи, - читає російською хлопець у джинсовому костюмі. - Клас, - сміється. - Можна такого наскладати...

- Мені дуже сподобалось, що організатори виставки мислять середовищем, - говорить викладач Полтавського техуніверситету 45-річний Олег Перець. - У Полтаві вперше так вдало це показали. Мотузки, дерево, тирса. Щось навіть хочеться підпалити. Справжня естетика середовища. Це важливий елемент культурного життя для нашого міста.

Організатори презентують "Перехрестя" як некомерційний проект у комерційному середовищі. Проте кажуть, твори митців з виставки можна придбати.

- Мистецьке життя останнім часом завмерло, - каже учасник виставки 62-річний художник з Полтави Едуард Трирог. - Хочемо чи ні, але матеріальний занепад на це також впливає. Але я думаю, коли тиснуть зовнішні обставини - починаємо думати про свій внутрішній світ. Звертатися до своєї душі. Цією виставкою ми спонукали людей до цього.

Виставка триватиме до 15 травня.

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
vlasenko, 25.06.2009, 15:53
очень прекрасно всё было))всевозможные баллы в плюсоЗА))_Вы Молодцы Ребята,,-и все Значимые слова в данном случае — с Больших Буков.ОК))
v.vlasenko, 25.06.2009, 15:52
очень прекрасно всё было))всевозможные баллы в плюсоЗА))_Вы Молодцы Ребята,,-и все Значимые слова в данном случае — с Больших Буков.ОК))
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте