Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
ПФААМ—2008

Автор: Ялина

ПФААМ - це ніщо інше, як абревіатура, яка вже дуже легко асоціюється з осінню, акустикою і домашньою атмосферою. Усе це, в принципі, і було на цьогорічному, вже третьому, фестивалі Полтавської акустичної альтернативної музики.

Як завжди у списку учасників людно, ба навіть на диво, географічно широко, тут тобі не тільки Полтава, а й Донецьк, і Львів, і Київ.

Цього разу місцем проведення був клуб «Браво», дорогу до якого ми вже встигли вивчити:). Почав вечір Антон Батура, чути якого доводиться ще хіба на афтепаті після квартирників, але це стається надто рідко. Трохи блюзу і рок-н-ролу старого зразка, подекуди чудовою англійською (хоча, радше, американською). Шкода, що через певні причини Антон скоротив свій виступ до 6 пісень.

Здається, в нашому місті народилось щось дуже цікаве, поліфонічне і багатоінструментальне. Це я про «Арканар», який досить вдало відіграв свій перший публічний виступ на сцені у якості сформованої групи. Хоча зародження групи можна було спостерігати на власні очі — репетиції під відкритим небом попід стінами Краєзнавчого проводились влітку досить часто. Варто сказати, що знаний у місті трубач доктор Фелікс тепер радуватиме ваш слух саме у складі цієї формації, разом із Пітом (ритм-гітара, вокал), Оксаною — вокал, флейта, Надією (дримба/варган), Сашком (барабани), Шерманом (трикутник). Насмілюсь сказати, що разом все звучить досить легко, можливо, завдяки поєднанню інструментів, притаманному фолковим групам.

Ще один майже постійний учасник фестивалю — Максим Бурлай, схоже, відходить все далі від музичних тусовок, хоча складається враження, що дарма. Я дуже рада, що для деяких слухачів цьогорічного ПФААМу Максим став надприємним відкриттям. Співав Макс речі більш ліричні, ніж стьобні. І «Насті Квачиної», яку, пам'ятаю, позаминулого року співав хором увесь зал, ми не почули. Як і «Шкільного вальсу», зрештою, теж.

Особисто для мене несподівано добре враження лишилося від львів'ян «Панке Шава», які просто вийшли — і зафігачили. «Полтава!!! Наближається вітер із заходу!» — чесно попередив вокаліст Тимофій Мороховець (який, до речі, родом з Полтавщини!), розігруючись перед виступом. «Панке Шава» в Полтаві далеко не вперше. По всьому місту ви напевно помічали дивакуваті (хоча зроблені зі смаком) афіші із незвичними для таких концертів питаннями типу «Самотність?», «Що є Любов?» і так далі. Ці питання, признаймося, насторожували, рівно як і факт безкоштовності виступів (яких загалом у Полтаві вже було 4). Останнє наштовхувало на думки про релігійні секти чи ще якусь псевдомузичну замануху. Я була на першому їхньому концерті, і враження лишилися, скажу прямо, дуже розмиті і двоякі. Цього ж разу (а минуло з того часу півроку) «Панке Шава» вразили, отак просто і без прелюдій.

Ігор Вишняков, цього разу без «бенду», потішив кількома новими речами. Читаючи його українські переклади в блозі, я усміхалась і хотіла почути це вживу, спостерігаючи реакцію слухачів. Слухачі, як не дивно, так само посміхались:). Своє бажання перекласти ці широковідомі тексти сам Ігор пояснює так: «Во "Всё идет по плану" - там даже не стёб, а филологический интерес, а в "Не со мной" - там уже и простебался, как мог».

Змінила свій склад група «Сестра Керрі»: ми не почули другого (дівочого) вокалу, не було ударних і ще однієї гітари, натомість лишилася міні-гармошка, рівно як і додалася скрипка. Пісні старі, а враження від них уже нове. Та і виступ був досить цікавим.

Група «Open air» (Київ), чесно кажучи, могла би справити набагато краще враження, якби барабанщик не настільки «не попадав» у ритм гітари і голосу тендітної дівчинки. І якесь постійне почуття «на-щось-схожості» і «я-десь-вже-це-чувності». Ну та бажаю подальшого розвитку в усіх його напрямах.

«Контрабас», до речі, презентував свою нову пісню. Довгу. Про весілля. Чомусь запам'яталося лише одне слово: Хівря. Віднедавна в «Контрабасі» звучить все що завгодно, тільки не контрабас. Є навіть козабас, власноруч зроблений Сергієм Буланим. Є бас, гітара, гармоніка, бухало (з наголосом на перший склад), є гребінець і сокира, є тамбурин, дримба, є бугай і навіть баян! Є ще пісні про Велике Зло, про подоріжжя із Полтави і про дівчат («Третя пісня - про дівчат» — каже про це «Контрабас»). А ще — ціла купа людей, котрим виступ «Контрабасу» завжди приносить гарний настрій (і гарний апетит). І виступ на ПФААМі — не виключення.

Завершував вечір спеціальний гість фестивалю з Донецька — Тім Талєр. Шкода, але після «контрабасних» танців пісні Тіма сприймати було важкувато. Хоча враження справив вкрай добре, такий собі донецький україномовний блюз-рок.

На «десерт» всім, хто лишився в залі, «Панке Шава» виконали ще пару своїх пісень, причому за участі доктора Фелікса. Тепер вже танцювали всі, включаючи лідера гурту Тимофія, який навіть спробував в умовах відсутності вільного місця виконувати акробатичні трюки!

Як висновок: ПФААМ вже став традиційним і по-домашньому теплим фестивалем, на який чекають, на якому не сумують (а якшо якийсь блюз і навіє трохи суму, то він напевно буде світлим) і зустрічаються з друзями. ПФААМ — це не тільки важко-вимовлювана абревіатура. Це — щорічний акустичний фест, який об'єднує.

 

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
http://bestgajet.ru, 12.06.2009, 15:54
Якби ще піарили такі фести на рівні попси, то й людей більше про українську музику щось знали. А то знають тільки Верку.
Макс, 16.05.2009, 15:53
"Панке шава" сподобалось, тільки це "неформат" — дороги їм на жаль ніде небуде. А так молодці.
Батура дуже Акваріума мабудь наслуханий — дуже вже від нього Гребнєм чути (я не в плані коноплі)
Макс Бурлай — явно сильний вокал і текст классний .
А в цілому Полтава фореве! Молодці, фест реальний. В Україні таких мало, на жаль.
Информация о Сиалис.Сиалис отличное решение для улучшения потенции.
ruslan@lovelas-shop.ru, 15.05.2009, 23:29
Лекарства от импотенции.Цена на Виагру Дженерик , Левитру Дженерик, Левитру ,Виагру в мужской аптеке оптимальная. Оздоровьте свою потенцию.
Voronopad, 26.12.2008, 01:37
Сам тЫ — мудак.
Молчал бЫ…
Я, 30.11.2008, 09:20
вивели чувачка з залу з допомогою оцього Тіма Талєра…Блюзмен Хрєнов!!!Боротьба з системою!!Мудак!!
2, 27.11.2008, 16:05
"Не со мной" — там уже и простебался, как мог. Над чем, интересно.
1, 25.11.2008, 14:20
Ужас….
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте