Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
«И в небо по трубе…»

Автор: Ялина
Фото: Ромко [Suc]

Я не повірила смс-ці Гєби, яка сповіщала про те, що "Летов умер. 4 часа назад". І не хотіла вірити ні інтернету, ні навіть тим, кому не вірити не можна. Лєтов помер. Всю банальщину про останніх героїв року, ролу, панку, епохи чи будь-чого іншого не варто навіть вимовляти. Єдине, що ми можемо - це пам'ятати. Тож згадаймо.

Близько півтора місяця по тому в Полтаві з'явились афіші про концерт пам'яті Єгора. Триб'ют "Гражданки". На форумах групи зголошувались грати, вибирали пісні. Ініціатором цього триб'юту (рівно як і попереднього, того, що прогримів у ПТУ №3 в 2003-му році) була група "Онейроїд". Чому саме вони? Тому що ранній "Онейроїд" - це був той самий "ГрОб", тільки на слова Толіка Воліка.

Учасників зібралося чимало і різні. За віком, стилем, світоглядом… Публіка теж була наче з обкладинки альбому "Перкалаби" "Говорить Івано-Франківськ". Строката, як гуцульський килим. Їх усіх об'єднувала одна-єдина людина. Якої, на жаль, вже немає серед живих. Напевно, Єгорка тепер у ранзі вічноживих - і про це кричали його фанати під час концерту.

Ігор Вишняков першим представив своє бачення "Гробухи". Сам, один, з гітарою на сцені. Так, наодинці, нерідко виступав і сам Лєтов, та зал тоді перло й без примочок і барабанів, басів і гітарних запилів. Від голих тексту й голосу…

Наступні два учасники - гурти "СанГам" і "Полундра" трохи розігріли публіку до більш активних рухів.

Гість зі славного міста Кременчук Гаррі Гарін (лідер гурту "Зниклі прибульці") й зовсім по-своєму виконав Єгорові пісні. Колись у цьому місті на Дніпрі було чимало цікавих команд і "Совет Огородников", який провадив Гаррі, не був виключенням. Взагалі виступ Гаррі Гаріна був одним із найемоційніших на триб'юті. Не можна не звернути увагу на відчайдушні рухи, майже театральні паузи посеред пісень, своєрідні коливання голосу.... Вражає і заворожує.

Ще один представник кременчуцької сцени - Сава, лідер команди "Deat Svell", виступав, на жаль, без групи, проте гідно представив рідне місто, в якому, я впевнена, також чимало тих, хто любить пісні Єгора Лєтова.

Наступний учасник концерту, екземпляр невмирущості стилю - істинні арійці (в сенсі, фанати групи "Ария") - гурт "Свобода", чомусь проігнорував вимогу співати саме Єгорові пісні, натомість виконав свої власні. Ну, та менше з ними.

Спеціально для виступу на триб'юті постала з небуття група "RottenSound", яка підготувала декілька пісень, а після виступу мала намір знову канути в згадане небуття. Але, здається, цей виступ так надихнув хлопців, що вони вирішили відновити свою творчу діяльність і незабаром готуються відсвяткувати концертом своє десятиріччя.

Вільну атмосферу на сейшені підсилив виступ одного фаната "з народу", котрий якимсь чином умовив організаторів дозволити йому зіграти хоча б одну пісню Єгора.

Під час виступів гуртів "Черв'яки" и "НасРать", які намагалися не дуже відступати від оригінального звучання "Гражданки" і не далеко відходити від стилю "панк-рок", був помічений слем.

До речі, за спинами учасників триб'юту провадився показ слайдів - фотографій Лєтова і його гурту. А між виходами виконавців Бурлік, з'являючись на сцені, щоразу зачинав розповіді про життя Єгора, про те, як усе починалося, як продовжувалося і чим закінчилося…

Завершував концерт-триб'ют "Онейроїд". На сцені разом із Андрієм Боркуновим співала й Оксана Дронова, вперше після багаторічної перерви в ролі гітариста знову був Валерій Власенко, а в залі накривало публіку. Без перебільшень. Особисто мене порвало на шматки, тому що кращих каверів на "P.S. сам" і "На хуй" годі й шукати. Це було найпотужніше з неакустичного, що звучало того вечора. І загалом один із найсильніших за енергетикою виступів "Онейроїда". Тут влучно зацитувати коментар однієї людини: "Після смерті Лєтова я постійно картав себе, за те, що так жодного разу й не відвідав концерт "Гробухи". А мене стільки разів запрошували з'їздити хоч на один із них! І до Харкова, і до Києва... Але після цього виступу "Онейроїда" я заспокоївся - мені здається, я побував на одному з тих концертів!"…

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Ялина, 16.07.2008, 13:34
вибач, Гаррі, Ромчику по телефону почулось "дикі" …. Виправимо:)
Harry Garin, 12.07.2008, 22:59
спасибо за тёплые слова,только "прибульці не дикі, а зниклі".Фотки живые.
Костя, 10.07.2008, 11:47
Так фотки класні, хіба деякі трохи темнуваті. Ще освітлення таке різнокольорове :-)
Golova, 10.07.2008, 11:21
Мда…. жалко конечно Летова, но фотки супер
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте