Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
«Трансляція знаків»

Автор: Ялина
Фото: Ромко [Suc]

Ця група змінила декілька складів, звучання й погляд на речі, тим не менше, лишивши найголовніше - віршово-текстовий фундамент і вміння збудувати на ньому дивний дім музики. Звівши його перший поверх (і підвали[-ни]) на початку дефолтних 90-х, далі сходові майданчики вели на інші поверхи, у яких було безліч кімнат, деякі з початим, та незавершеним ремонтом. Так чи інак, а будинок цей по нині зветься "Онейроїд", і потанцювати на бетонному перекритті його 15-го поверху можна було завітавши 22 січня до "Стелсу". А ще багато чого почути і багато кого побачити…

Для групи 15 років по музичним традиціям - це така собі заслужена пенсія. Тепер можна рухатись за інерцією, і ніхто тобі нічого не скаже, бо й так поважатимуть за ті роки й вислуги, що ти віддав на благо безкрайому світу Музики. Стояти на місці, "воздвигнувши собі пам'ятник нерукотворний"? Запхатись у архів? Щезнути з музичного поля? Дзуськи! Це не про "Онейроїд". От і добре, скажу я вам. От і прекрасно.

Декілька добре знаних полтавських команд і чимало власне слухачів прийшли привітати "Онейроїд" із таким немалим терміном, "відмотаним" на андеграундово-неформальній сцені міста. Провінційність, у негативному її прояві "хвороби", яка живе в голові, гурт "Онейроїд" намагається всі ці роки усілякими шляхами вилікувати (що-що, а медична освіта чується вже у самій назві). На кожному концерті Бурлік говорить: "Улетаем вместе". І заводить свій онейро-літальний апарат. Із більшим чи меншим успіхом, це таки вдається. Недарма ж навіть той шматочок паперу, величиною 100х57 мм, який дає зазвичай можливість зменшити вартість квитка на якусь суму грошових одиниць, на цьому концерті називався не просто "флаєром", а саме "улетаером". Свідки святкування 15-річчя групи "Онейроїд" не дадуть збрехати: День Народження пройшов пристойно до непристойності. Не-свідкам можна про це почитати далі.

Отже, з квадратною датою "Онейроїд" вітали: "Майор Пронін", "Фреон", "Арахнофобія" та "ДМЦ". Як і годиться на власному Дні Народження, винуватцям свята "відпочивати" доводилось на сцені. Причому, двічі. Різницю у складах, звуках і піснях важко було не почути. Варто сказати, що того суботньо-недільного вечора на сцені "Стелса" виступало цілих два "Онейроїда".

"Майор Пронін" помітно рухається вперед. Нові пісні (хоч я і не певна з цього факту) разом з не-акустичним звучанням радують вухо полтавського слухача і дають надію на певне пожвавлення в музичних хащах місцевого масштабу…

Здивувати слухача зараз все важче й важче. Тим не менше, мушу визнати, це вдалося зробити гурту "Фреон". Новій (тобто гарно забутій старій, бо існуюча з 2003 року вона існувала певною мірою фрагментарно) групі вдалося за той час, що їй було виділено на виступ, справити приємне й "освіжаюче" враження. До слова, Ваня Оборожній лише нещодавно покинув склад "Онейроїда", Діма взимку допоміг Валерію Власенку виступити на "Рок-ударі" біля ДК ПТК, граючи на гітарі, а барабанщик у них напрочуд чутливий до ритмів. Четвертим учасником називають Лісного Влада - небезвідомого полтавського фотографа, що в групі опікується візіями під час пробіжок звуковими доріжками. За словами самих учасників гурту, газ "фреон" - цікавий хімічною властивістю перетікати у різні свої стани, з холодного в гарячий і навпаки. Те саме коїться й з музикою, що її виконують хлопці. Наступного разу не раджу пропускати - послухати направду є що.

Возз'єднання "Арахнофобії", тобто її оновлення в обличчі барабанщика Романа Грінченка трохи потішило. Радість повернення Міші Шамраєвського (вкотре?) з бас-гітарою разом із предивним фактом того, що "хлопець був на двох репетиціях, і ВСЕ зрозумів!" (саме так висловився Власенко про нового барабанщика), плюс-мінус невідомість щодо тривалості такого складу лишається двобокою і дорівнює виступу того вечора. Ну, і піддавання ностальгічним спогадам про те, що було колись: під час гри "Гробухи" на вулиці, до майбутнього "Онейроїда" підійшов Міша Шамраєвський із пропозицією створити групу. На тобі маємо - з того часу пройшло не багато не мало - півтора десятка років… Пісню "Рисуй" співали дуетом з Андрієм Боркуновим - вийшло досить таки чудно. У відповідь на цей крок Власенко теж допоміг Бурліку співати. Але вже через 2 тижні - на "Дні народження Онейроїда-2":)

Виступ же "ДМЦ" коментувати важко. Певно, його можна віднести до розряду невдалих, за словами самих слухачів. Що ж, таке буває. І ще: здається, їх знову шестеро. Заміна скретчів на мелодійну скрипку - не найгірший обмін, який міг статися.

Сам же "Онейроїд" вирішив реанімувати старенькі пісні, насичивши їх осучасненими семплами та приправивши звуком духових. І вийшло досить вдало, як мені здається! А на басу після до-о-о-овгої перерви - знову "Какая Разница", тобто Толік Волік. І в голові засіла Феліксова партія на трубі з "Побойся Бога". А й справді, побійтесь Бога - вам не важко, а "ему приятно!"… Друге пришестя (не сприймати надто Бого-подібно) "Онейроїда" складу зразка вже Нового тисячоліття знову ламало лід, тобто "Lёd", і замішувало бетон, тобто "BeatOn". Запис цих альбомів лишається у напівактивному процесі, тому невідомо, коли саме чекати їх виходу.

Чи варто казати про відео-супровід, який став уже невід'ємним під час виступів "Онейроїда". Арт-хаузне кіно плюс аматорське відео плюс короткометражки з химерним сюжетом підібрані дуже доречно до звукоряду.

Можна було помітити також цілу низку гостей та друзів "Онейроїда", що того вечора курсували туди-сюди по "Стелсу". Крім згаданих учасників гуртів, були зафіксовані: Оксана (вокалістка полтавсько-київської групи "Jam Cherry"), "Бєс" та Лєнка (теперішній проект "Молочай"), "Чака-Бака" (веб-архітетор) з його товаришем Тарасом із Симеізу (приналежність обох до будь-якого руху, крім здивовано-нароктичного, не з'ясовано), "Гєба" (Олег Гаврилюк, вільний художник і оформлювач обкладинок альбомів "Онейроїда"), подружжя Мацевичів, бігаючий з камерою "Звєня" (Сергій Звенигородський), вимагаючий танго "Гапон" (Володимир Гапончук), Дмитро Рябуха (давній друг гурту, нині працюючий у музіндустрії столиці) та інші дійові особи.

Не зайве буде ще раз привітати "Онейроїд" із 15-літтям. "Улетайте" нас частіше!...

P.S. Так що ж таке "Онейроїд"?

Оксана (Джем Черрі): "Оййй… (пауза) … это очень… интимно. Это треть, я так могу сказать"
"Чака Бака": "Це дуже підступне питання, Ялино…"
Роман Кононенко ("Майор Пронін"): ""Онейроид" - это наши большие друзья и товарищи. Это группа, на которую многие равняются. Они нам очень помогли, и мы - группа "Майор Пронин" очень им благодарны за всё"
Валерій Власенко ("Арахнофобія"): "Онейроид - это лавина, которая накрыла полтавский рок. Они первые, кто настолько выделили себя из толпы".
Ваня Оборожній (екс-гітарист "Онейроїда", "Фреон"): "Це група, яка дуже багато зробила в полтавському році"
Анатолій Волік (автор усіх текстів "Онейроїда", перший басист гурту): "Да ничего такого, собственно"

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Gycel, 19.02.2008, 15:20
дякую, Максе, за змістовну відповідь.
а Ялина у травневому Стелсі після сейшену говорила про якусь інтерву Онейроїда для Музпорталу, я так її тут і не побачив. що то за історія була?
А взагалі імхо нічого з полтавських гуртів навіть близько не лежало за масштабом поруч з Онейроїдом.
жду концерту як свята :)
dafunkymax, 19.02.2008, 10:57
Gycel, над сайтом працюють хлопці, ціла гвардія, проте їм шось дуже важко запихнути потрібний концепт в біти-байти, але за тиждень-два думаю сайт нарешті оживе ;)
Gycel, 18.02.2008, 17:29
о, класно! неодмінно подивлюся!
а коли ваш сайт новий запрцює?з нетерпіння
м жду 29-го :)
dafunkymax, 05.02.2008, 09:13
Да, для тих хто не потрапив на паті або хоче пригадати — посилання на відеоуривки тут:
http://www.youtube.com/watch?v=p6yi7YWHc9U

http://www.youtube.com/watch?v=pzSeJy4CDhk

Дякуючи Маріо ;)
dafunkymax, 04.02.2008, 15:16
Музика вічна, а Онейроїд форева! ;)
Iгорко, 21.01.2008, 12:28
"Онейроїд" — Rock-N-Roll!!! …і ніяких цвяхів.
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте