Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Нарешті відбулося! Іллічівськ має свій етнофестиваль!

Автор: Галина Шипунова
Фото: невідомий майстер

14-16 вересня в цьому місті на березі Чорного моря проходив перший фестиваль традиційної української культури "Цвіт папороті — Дана-данц".
Розпочалося свято з урочистої фестивальної ходи вулицею Парковою до входу в Приморський парк. Відкривали ходу самобутні яскраві колективи з Карпат: "Барви Карпат" (с.Прокурава) та "Трембіта"(с.Брустори). Обидва колективи приїхали з Івано-Франківщини, за ними протанцювали гопака хлопці та дівчата з ансамблю народного танцю "Веснянка" з Кривого Рога, яскравою колоною пройшли їх земляки — ансамбль "Калинонька", відбивала дріб "Канарейка" з Іллічівська, широкою колонною крокувала місцева "Дана" з Палацу Культури, красиво й гідно пройшли співаки з ансамблю акапельного співу "Арієс" з Одеського Політеху, під гру свого маленького оркестрику крокував фольклорний ансамбль "Ладовиці" з Хмельницького, їм підтанцьовував зразковий ансамбль "Світанок" з Харкова. Неперевершене поєднання вмілості танцю виконавців та загального настрою усього міста надавало відчуття безмежного заряду та самобутнього карнавалу лагідної осені!

Після урочистого відкриття під звуки трембіт розпочався великий концерт цих колективів на сцені, що продовжувався цілих 5 годин.

Глядачі могли насолодитися всіма барвами українського народного мистецтва. Зранку до вечора на алеї парку вирував ярмарок народних майстрів. Всі бажаючі могли долучитися до праці гончара Михайла з Одеси, широко були представлені вишиванки з Косівщини та Полтавщини, вироби з дерева, кераміка, ткацтво, плетіння з кореня сосни.

Ярмарок викликав дуже жвавий інтерес й превеликий подив у іллічівців.
Бо, виявляється, небагато людей знає, що сирні коники-цей гуцульський раритет-можна їсти!

Але ж бо не тільки на сцені можна було споглядати за танцями. Разом з ансамблем "Ладовиці" гарні жіночки з Іллічівської "Канарейки" дали урок зі Школи танців для всіх бажаючих. До речі, цього разу бажаючих вже було більше, ніж на День міста, а значить український танець знаходить шлях до сердець іллічівців.

На цьому свято не закінчилося. За допомогою волонтерів сцена була переформатована під рок-концерт. Вперше в Іллічівську грали вживу(!) три(!) потужних етно або рок-фолк гурти: акустично-мінімалістичний "Контрабас" з Полтави, "Фолкленд" (Одеса) та запальні "Русичі" з Білгород-Дністровського. Музика нового для Іллічівська формату спочатку довела слухачів до заціпеніння, але перший шок тривав недовго, і молодь дуже швидко пожвавішала й навіть почала танцювати!

Якби не обмеженість у часі , музикантів ще довго б не відпускали зі сцени. Але вогні фейерверку поставили яскраву крапку в кінці фестивалю. Свято закінчилося.
Учасники не тільки мали можливість показати свою майстерність, але й відпочити та покупатись в морі (до речі, погода не підвела!), а організатори фестивалю не збираються почивати на лаврах, а враховуючи всі уроки першого досвіду, рухатися далі , до наступного фестивалю, який , щиро надіємося, буде міжнародним, бо народне мистецтво не має кордонів!

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Yaro, 05.10.2007, 23:42
я так бачу, що вам, шановне Посмотри на ІР, тільки б принизити когось і останнє слово залишити за собою!!! не коментуватиму ваше останнє безглузде повідомлення, лиш скажу, що говорячи українською мовою, є різниця між "здаватися" і "уважатися" чи-то "привиджуватися"!
Посмотри на ІР, 05.10.2007, 12:59
Когда кажеться надо креститься!!!!!!
Yaro, 02.10.2007, 22:51
А мені здається, що все з цим порталом ок! просто він живе своїм окремим розміреним життям, а те, що люди байдужі, то це окрема розмова. тому все закономірно!!
Посмотри на ІР, 02.10.2007, 13:41
Помоему этот сайт изжил себя. Где новые статьи? Где коментарии? Фоксу скорее всего это просто надоело! И Жене Ненашеву тоже! и, впринципе, мне не жаль этот портал!!!!
Бугога, 25.09.2007, 10:26
Перовый!
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте