Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
В джазі тільки хлопці

Автор: Ялина
Фото: Ромко [Suc]

«…Ми так жили, немов співали джаз…»
З «Елегії післяноворічного ранку» Ю. Андруховича.

Цього вівторка (точніше, 7 серпня) в клубі «Стелс» тріо молодих хлопців давали такого джазу (в дослівному і переносному сенсах)!!! Далі — для тих, хто ризикнув пропустити порцію якісного звуку…

Почали без затримок. Світло в залі ввімкнене, хоча як на мене, це було зайве. На уявній сцені (бо її як такої в «Стелсі» дійсно немає) — троє хлопців. Всі чомусь у головних уборах. З інструментів — барабани, дві гітари.

«Форма мого серця».
Від захвату музикою, що народжувалась у тому залі, перехоплює подих. Хай йому грець, але навіть попсу у такому виконанні, як виявилось, цілком навіть можна слухати! Репертуар для джазової обробки було обрано шокуюче-строкато, але так разюче вдало і талановито зроблено! Bob Marley і «Пєсняры» звучали у компанії Тіни Кароль і «олдОвої» групи «Руки вверх» (у-у-у, який шквал емоцій, замішаних на спогадах, викликало це словосполучення!), а Sting сусідствував із Олексієм Кузнєцовим та Herbie Hancock'ом.

Не втримаюсь, щоб не підкреслити майстерність барабанщика Романа Пилипенка, якою поки-що користується лише військовий оркестр Інституту зв'язку. Те, що ця людина, одночасно граючи, виробляє з паличками, треба тільки бачити! Але при цьому виглядає страшенно невимушено, наче просто вийшов прогулятися, а тут втрапив на ці барабани і вирішив трохи пограти...

Вартою не одного десятка схвальних епітетів (якими засипали хлопців після концерту) була й гра Паші Буторіна та Євгена Іладія. Часом вони робили паузу і концентрували всю увагу присутніх на монологах барабанних ритмів, які видавав Роман, а іноді він припиняв гру для яскравих діалогових перемовлянь гітар Євгена і Паші. Джазували, свінгували, рокенролили, навіть блюзосумували трохи, а загалом і стовідсотково насолоджувались звуками Му :)

«Послухай мій блюз…».
І якби Сергій Буланий був присутнім на цьому концерті, він не утримався б від широчезної посмішки приємного здивування, почувши, як «контрабасову» пісню «Блюз» («Просто побудь зі мною…») перетворили на шикарний і об'ємний (в плані звуку) блюзище (не побоюсь цього слова :)), а в кінці ще й допасували до нього рокенролово-джемовий додаток. Тому за Сергія посміхався уже в колишньому (на жаль) флейтист-трубач групи, Фелікс, який, на відміну від Буланого, присутнім був.

Два відділення з 15-хвилинною перервою пролетіли аж надто швидко. Саме тому без бісу хлопців не відпускали. Керуючись позитивною реакцією на «Jamming» Marley, вони зіграли ще одну його пісню з нетлінним твердженням «No woman, no cry». Ще пара кількахвилинних звукових варіацій, а після них — абсолютне захоплення, невщухаючі аплодисменти і подяки, враження, побажання, ще раз подяки і ще раз враження…

Тиша.
Вони лише місяць, як грають разом. У них було лише десяток репетицій і пара концертів, а їх уже нетерпляче допитують про наступний виступ. На що вони, розводячи руками, відповідають, що самі нічого не знають, бо шляхи всіх трьох учасників проекту невдовзі розійдуться в просторі. Маю надію, що хлопцям такий спільний формат сподобався не менше, ніж нам, слухачам, і що бажання зв'язати людей міцною ниткою музики виявиться набагато сильнішим за якісь там обставини місця та часу. Як і взагалі обставини. Коротше кажучи, чекаємо ще!

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Victor, 22.07.2010, 14:35
Интересный джаз в Полтаве. Давно не был в городе (с 1963 года). Был в Красных казармах.
Занимаюсь сайтом "Джаз в Екатеринбурге":
http://patent2001.narod.ru/jazz.html
Крапля, 21.08.2007, 21:17
взнала про концерт буквально за годину до початку…але це заважало підірватись та прибігти до Стелсу) про що ніколи не пошкодую) порадували "попсові" варіації на Рукі Ввєрх та заслуженого пупсЄга отЄчЄства Тіну Кароль) і карочЕ ще Джазу)
ivan, 20.08.2007, 09:24
Концерт показав, що така музика потрібна полтавчанам. Без кіловат звуку, світла, епічних поз хлопці справили суперове враження.
Чи то джаз така магічна штука?
Iгорко, 17.08.2007, 07:41
Декiлька годин я був у "Повному Джазi"! Суперово! Дяка Пашi, Евгену та Роману!
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте