Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Моя міліція мене береже або Ренесанс полтавського року

Автор: Ялина
Фото: Ромко [Suc]

Майор Пронін - батько мультяшного героя, ідейний міліціонер, що бореться за справедливість і, як це не дивно, за сумісництвом полтавська група, яка очищує своєю музикою це почесне звання. Про це і трошки більше — розмова з групою «Майор Пронін».

Знайомтесь. Це саме вони в синтезі своєму являються однією особою: Сергій Мицик, вокаліст і гітарист гурту, Вова Білецький, який вигадує різноманітні соляки, оскільки тримає в руках не що-небудь, а соло-гітару, Роман «Японець» Кононенко — колишній клавішник, а тепер басист гурту, і, нарешті, барабанщик Володимир «Ред» Миколенко. Але такий склад був далеко не завжди. Та про це — трохи згодом.

Поки хлопці підключають та налаштовують потрібні інструменти та апаратуру, намагаюсь не переплутати імена і зібрати до купи думки в голові. Репетиції вони проводять в місці, просто таки ідеально точно описаному в знайомого вам рядку з пісні: "в каморке, что за актовым залом". Саме в цій комірчині відроджує помалу свою музичну форму і пісенний зміст група, що мало не зникла з Червоної книги рок-сцени Полтавщини. Якщо б така була, ясна річ…

«…Японець: Взагалі-то майор Пронін — це єдиний борець за справедливість, єдиний міліціонер, відомий людству, який не є корумпованим. Тому про нього зняли чудовий мультик, навіть мультсеріал. Десь на початку 90-х серіал закінчився, і майор Пронін повинен був канути… в літо. І в зиму, і в осінь... Ми вирішили, що так не можна! Такий герой повинен бути живим і надалі, і, оскільки не міг існувати в одній людині (це можливо тільки в мультику), то він існує в особі чотирьох людей, які живуть в Полтаві і грають музику…»

Так, музику вони грають. Тільки що прослухала вживу їхню пісеньку «Подорож». Схотілося кудись поїхати. І забути геть усе, що пам'ятала, і летіти, чи бігти, чи йти… Все-таки, на якісь подібні звуковідчуття наштовхує.

«…Ред: Взагалі-то за сценарієм Пронін був капітаном, майором був його батько, який мелькнув лише раз. І зник.
Сергій: Ага, а там ще пісня Кармен була…«Кептан Пронін, супер стар…. Супер стар…»
Як ці четверо людей зустрілись в Полтаві і стали одним Майором Проніним?
Японець: В різні часи це було. Краще це розкаже Ред.
Ред: З 34-ої школи все почалось.
Яким чином?
Ред: Ось зустрілись із Сергієм…
Сергій: Я з хлопцями… виконував соло групи Браво, пісня [наспівує] «я хотел бы ветром быть и над землей лететь»…
Ред: Таке собі ВІА "Школьник".»

Ну так, вокально-інструментальний. Здається, навіть інструменти співпадають. Ударник, ритм, соло і бас. Ну і клавіші. Може, навіть «Іоніка». Але це пізніше. На дворі стояв рік 95-й. Вони закінчили школу, шлях попереду був широким, то чому б не пограти в групі, який-небудь панк-рок, наприклад? А дійсно, чому б і ні?

«Сергій: Хлопці на той час вже були монстрами рок-н-ролу і взяли мене в свій гурт :)
Японець: А я з'явився взагалі пізніше... Я як би самий молодий… із усіх. З'явився років 7 назад. І почав грати на клавішах. Грав на клавішах півтора роки, потім довелось закінчити грати, через деякий час і хлопці закінчили грати. От 4 роки по тому ми вирішили зібратись, і я граю на басу.
Сергій: Ми втрьох грали панк-рок, і наш вокаліст одягав цей… кітель. Майорський. І ми лякали всіх панків в туалеті, тих, хто виходив на перекур.
Японець: Я ще приносив татів прокурорський піджак, одягав його :). Була думка, щоб усі були вдягнені так: хтось прокурор, хтось міліціонер, хтось пожежник. Отакі кітелі надінемо і буде класно. Але! Але ґудзики дряпали гітари! А ґудзики отакі-от [показує, таким жестом, яким американці підтверджують, що у них все о'кей], більше ніж 5 копійок, рельєфні і дряпали гітари.»

Декілька почутих думок про те, що група грає щось дуже подібне до «АукцЫона», не могли не спровокувати питання про вподобання в музиці. Попутно зачепили ще безліч моментів. Розмова плила наче сама по собі. Не позбавлені почуття гумору хлопці підхоплювали одну тему, переводили її на іншу, потім забували початок і закінчували промову чимось взагалі несподіваним…

«Що впливало на творчість групи?
Японець: Наркотики.
Музика — це теж наркотик своєрідний. Яка музика впливала?
Японець: Я це і мав на увазі. Яка музика впливала?...
Так. Чи слухаєте ви взагалі якусь музику, коли пишете свою?
Сергій: Я крім радіо взагалі нічого не слухаю.
Радіо?
Сергій: У мене на роботі грає радіо. І я його слухаю?
Радіо «Шансон»?
Сергій: :)
Ред: Їдемо в маршрутці, чуємо цікаві акорди… Ля, До…
Сергій: Ще ми хочемо грати шансон, але у нас не виходить.
Ред: Пробували, але не виходить…
А що не виходить? Голос прокурений?
Сергій: З голосом якраз все в порядку.
Чи три акорди?
Ред: Не можемо їх зліпити нормально…
Сергій: Хочеться ж передати енергетику цю. Шоб же ж душа развєрнулась!!!
Японець: Щоб вони в курсі були, що в лагєрях коїться.
Що для вас є грати в групі «Майор Пронін»?
Ред: Спосіб вираження, мабуть, і свого світовідчуття і почуття…
Часто порівнюють музику МП з "АукцЫоном". Ви вважаєте це (не-)правильним?
Ред: Ну якщо це відчувається, то може і так.
Сергій: Ми не вважаємо це за докір, для нас це звучить як комплімент.
Японець: Просто, як і всі, ми слухали «АукцЫон»і це наклало певний відбиток. Але, в принципі, це має відношення до початку 2000-х, 2001 рік… Тоді, дійсно, якісь нотки, ходи прослуховувались, такі паралельні речі. Зараз цього немає. І навіть тоді, коли «Майор Пронін», скажімо так, розпадався (ніхто не знав, що це станеться, але він розпадався) уже не було нічого від «АукцЫона» і тому є підтвердженням останні записи з «того часу». Там нічого цього немає. І, в принципі, знову таки, це не є для нас якимось докором, а радше компліментом, якщо люди порівнюють нас з монстрами, з легендами року!!!»

Перехід від одного стилю до іншого відбувся за бажання всієї команди. Аранжування набували складних рваних ритмів, розміри тактів ставали все більш незвичними, і в кінці кінців «Майор Пронін» прийшов до того стану, в якому його існування здавалось найзручнішим. Але …

«На які періоди можна поділити життя і творчість групи?
Ред: Перший — становлення. Рік?.. Від дев'яностих до двотисячних. Другий — період розквіту, мабуть, і не те щоб розквіту, а такого росту, розвитку. Стабільного чи нестабільного, але розвитку. Потім декретна відпустка і ренесанс, повернення.
Декретна відпустка у зв'язку з народженням кого або чого? Нового «майора»?
Японець: Перенародження.

Розмова відбувалася без соло-гітариста. Вова ненароком порвав струну на гітарі і весь час, поки ми з хлопцями говорили про легкість буття, намагався все налагодити.

«Як ви вважаєте, що потрібно людям знати про те, хто такі МП, що вони роблять в цьому світі? Важко взагалі щось подібне робити в Полтаві?
Сергій: Не важко…»

На цьому місці чуємо пронизливий звук — так лопається ще одна струна на гітарі Володимира Білецького. Тишу стинає гучний і дружний сміх.

«Японець: Так, Володимиру Білецькому дуже важко! :))
Ред: Вже четверту репетицію не може купити струну.
Японець: Здається, це була соль на моїй бас-гітарі :))))
Сергій: Ми розгільдяї. Якби ми хотіли, ми б можливо займались музикою більш професійно.

Тут вже до розмови приєднується Вова:
Вова: …І все таки це була друга.
Як ви оцінюєте свій виступ на Мазепа-фесті?
Японець: Жахливо. По-перше, звуку хотілось би побільше, потужності не вистачало, по-друге, хотілося б виконати 4 пісні, як нам обіцяли, і ми дійсно вкладались в цей час, у нас було в запасі ще хвилин 6-7, це якраз 2 пісні, але нам сказали: грайте останню, і ми трохи розчарувались. І, можливо, на мій погляд, ми не зовсім правильно підібрали репертуар, котрий повинен звучати на такому фестивалі
Сергій: Так, фестиваль форматний, і там треба грати форматну музику.
Японець: Одна пісня дійсно була в форматі — це «Знай наших», а решта дві — ні.
Сергій: І ще я зірвав голос, і ледве відспівав.
Що ви плануєте найближчим часом? Де вас можна буде почути, побачити?
Японець: Я їсти збираюсь. Так, хочу попоїсти чогось смачненького :). А які у «Майора Проніна» плани по творчості… Творити, це раз. По-друге, виступати. По-третє, спати. А потім як виспимось, мабуть, трошки запишемо альбомчиків. Парочку… Збираємось поїхати до Ялти. Нас запросили, там буде проходити всеукраїнський конкурс барменського мистецтва. Дуже гарний конкурс, там люди не нудьгують. Потім починається рок-концерт, до ночі, він відбувається прямо на ялтинській набережній. І ми в числі запрошених. Дуже міцний і серйозний фестиваль.»

Я і не знала, які насправді бувають міліціонери. Крім дяді Стьопи в переліку зразкових стражів порядку, честі і доблесті стало на одного більше: він веселий, дотепний, ще й грає «безнадійний рок». Так, безнадійний. Саме таким словосполученням визначили «майорівці» свій стиль.
Хоча, не такий вже він і безнадійний, цей рок…

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
ИВАНОВ, 14.08.2007, 12:24
И вообще тут на муз.портале Дом-2 какой-то!
53+5=58
ИВАНОВ, 14.08.2007, 12:18
А чё сразу ОТМ! Мне за нее только гонорар в газете заплатили 15 грн!!!!
Вишняkoff, 11.08.2007, 21:37
Да, Майор Пронин оч интересная команда. И статья написана адекватно. Не понимаю, кому шо нинравеццо? Недовольных просим зострелиццо ап стену намазаную йадам!:)
PsevdoNimB, 09.08.2007, 13:11
До речі, якщо хтось не помітив, то стаття не про журналістів, а про гурт "Майор Пронін"! :))) Я б теж про них щось гарне написав, якби вмів, як Ялина… Прикольних чуваків потрібно підтримувати!!!
Ingvar, 09.08.2007, 10:55
А дело в том что большинство способно мягко говоря п****ть(извините за выражение) и нихрена не делать!!!
Smile, 08.08.2007, 23:54
Странный вы народ…Вместо того, чтобы обсуждать журналиста, лучше бы что-то интересное писали…Например о "возозродившийся" группе…или о музыке вообще..А у всех только галимые деньги на уме. Стыдно народ…стыдно!
kijimoshike, 08.08.2007, 16:54
Спокойствие. Только спокойствие.
Что это за дебаты? Вы мне от скажите. Когда это в Полтаве (духовной столице, БЛЯ) музыка (МУЗЫКА) зарабатывала деньги. Бастердс, люби исскуство в себе, а не себя в исскустве.
Ялина, 08.08.2007, 16:27
чуваки, абсолютно не зачепило, якшо чесно. всі, хто вважає, шо я тут гроші лопатою гребу, шо я прогибаюсь чи будь-які інші ілюзії ваші реалізовую, заспокойтесь.
я буду скажено рада читати і коментувати ВАШІ професійні ахуєнні статті і звіти.
Іванову: Андрію, давай не будемо тут про совість. А то знову як в коментах до тієї статті про ОТМ почнеться. Як казав Лесь: "Я етого не люблю"

ПС. а на мій рейтинг (цікаво, чи це бува не ти їх складаєш?), як ти пишеш, Basterds, мені, відверто кажучи, начхати.
ИВАНОВ, 08.08.2007, 15:11
Не! Ну это ж правильно, что б журналист где-то деньги зарабатывал! Другое дело, что б он совесть не продавал!
Нормальні люди — не звертайте уваги на ненормальних.
На музпорталі гроші поки що не ходять — адміністратор зараз платить тисячу на рік з власних коштів, щоб все це працювало. А якщо навіть гроші будуть — то не ваше, ненормальні, діло їх рахувати. Яка вам різниця, заплачено за статтю чи ні. Головне, щоб вона була цікава і якісна.
Suc, 08.08.2007, 11:11
І, взагалі, якщо хтось думає, що Ялина щось пише тут на замовлення та ще, може, й гроші за це отримує, то він глибоко помиляється! Ніхто нічого на цьому сайті не заробляє! Єдине, що може перепасти — це безкоштовний вхід на концерт, і то далеко не завжди… Натомість, та ж Ялина, і не лише вона, докладає неабияких зусиль, щоб портал наповнювався якісним, цікавим і корисним матеріалом, як би пафосно це не звучало, аби врешті-решт якось розбурхати культурне болото «духовної столиці» і допомогти музикантам знайти свого слухача. Думаю, ніхто не стане заперечувати, що останнім часом музичне життя в Полтаві помітно пожвавішало, концерти відбуваються регулярно, ми вже перебираємо на що піти, а на що не варто. Й усе це, не в останню чергу, також і завдяки цьому сайту… Але справа в тому, що після подібних коментарів відпадає будь-яке бажання щось робити й надалі…
Suc, 08.08.2007, 11:09
Якщо Ялина написала про розмову з групою, яка нещодавно стала учасником порталу і музика якої автору статті до вподоби, то це ще не означає, що стаття замовлена.
kijimoshike, 08.08.2007, 07:50
вот это ты, Basterds, гонишь. А тут все статьи Ялыны под заказ. Почему? Читай тут http://music.poltava.ua/contact/ :-))))
yaro, 08.08.2007, 00:05
та чого ви тут наганяєте? а може все це пишеться від душі і від глибокого зацікавлення чарами музики і щирого захоплення людьми.

та і яка різниця врешті-решт…
нічьо не розумію.
Basterds, 07.08.2007, 19:47
Йолка фот к тебе вопрос когда ты прекратиш прогибатся , когда ты напишеш что-то свое а не под заказ ?
Пронин 90-х кул Пронин 2000 
Пойми с каждой такой статьей твой рейтинг падает и падает….
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте