Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
«Шешори — вони і у Воробіївці Шешори!». Частина перша. «Гуляючи берегом…»

Автор: Ялина
Фото: Ромко [Suc]

Спочатку було трохи дико. Що ж це за "Шешори" такі, та не в Шешорах? Подільські, кажете? Ну, що ж, спробуємо і Подільських, як Карпатські си скінчило…

Пам'ять переповнена емоціями, картинками, відеофрагментами і ще бозна чим. Таке трапляється від справді насиченого фестивалю. І хоч Південний Буг виявився річкою спокійною, та на його берегах накривало іншими хвилями…

Приплив. Від самого приїзду на Вінницьку землю (українські залізничні шляхи рулять!) аж до вимушеного прощання з нею відбулося всього - ой-йой скільки, тож спробую хоч трохи впорядкувати всі події.

Першим примітним моментом стало те, що на вокзалі в гучномовець давали оголошення для учасників фестивалю. А простим смертним дібратися до Воробіївки, про яку мало хто до фесту взагалі чув, можна було практично цілодобово - маршрутки з написами "V міжнародний фестиваль Шешори Подільські" не давав загубитися в просторі. По приїзді на місце помічаєш немало новозведених об'єктів, типу містків, криниць, туалетів (вперше зайшовши до яких найнижчі потреби справляти було ніяково, але вже після першого ж дня все стало на свої місця :)), щойно встановлених будок з телефонними апаратами Укртелеком і рядів ліхтарів по обидві сторони всієї площі дійства. Здається, організатори українських фестів починають потроху тягнутися до рівня проведення таких масових опен-ейрів у сусідів. Відчувається старання. Вже плюс:)

Реєстрація в цьому році коштувала - не багато не мало - півсотні національної валюти, і давала декілька привілеїв перед незареєстрованими, а саме: місце в наметовому містечку з усякими зручностями, програмку фесту, можливість економити при придбанні фестивальних Шешорських футболок та сумок (останні були минулорічні). Бажаючих зареєструватися не бракувало - все наметове містечко заледве можна було обійти, палатки стояли впритул, мало не одна на одній, але це навіть зближувало людей. Ввечері, після концерту, та вдень до нього по всьому містечку можна було почути що завгодно - від "5'nizza" до повстанських пісень та каверів на "Бітлз", iз вкрапленнями джемування й імпровізацій на тему.

Лілії на хвилях Бугу. А "роботи" вдень вистачало. Треба було встигнути обійти всі палатки з крамом, відвідати майстер-класи, лекції та практики з витинанки, вишивання, гончарства, плетіння ляльки-мотанки та ще безлічі ремесел та умінь, а ще не забути послухати казок лірника Сашка, попити чаю у чайній на березі річки, підспівати хлопцям, що грали та співали народних і повстанських пісень… Кількості палаток із їжею було б достатньо, аби нагодувати декілька солдатських рот, тільки на це би пішов увесь Державний бюджет, адже ціни на їдло подеколи викликали істеричний сміх чи взагалі нерозуміння, чи це справді ціни?? Але нам щастило знаходити якісь гречані супи чи юшку за 3 гривні, яка чомусь наступного дня стала на гривню дорожчою. Що поробиш, інфляція…

Цунамі природних вражень. Природа у Воробіївці, що й казати, вражаюча. Дивовижним чином поєднані усілякі стихії і сили води, вітру, каміння, рослинності і світла впивались своєю досконалістю тобі у свідомість. Таке не забувається, присягаюсь.

І, певно, жодні фотографії не передадуть світанки на Бузі, коли пар від води повільно піднімається догори, зливаючись в усіляких станах в єдиний потік. "Річка тече в небо" - казав про це Вітя, вільний художник, якого на цьому фесті охрестили просто "Добре".

А народ шешорський був просто чарівний. Не беремо до уваги місцевих, що сприймали фест як мандрівний цирк. Ото де було їм сміху, надивитись вдоста, як всі ці різнокольорові "барвіни", що виглядом і поведінкою здатні привести до легкого шоку, веселяться, відриваються і ловлять всеможливі драйви з синтезу природи, музики та життя вцілому. Під вечір цікавість місцевих сягала верхніх меж і зашкалювала аж до невідмовного бажання розпитатися у всіх цих людей, що вони тут роблять, навіщо приїхали і "вопше".

Щодо ленд-арту, то за ним, на відміну від минулорічного фесту (з яким маю можливість порівнювати), не треба було далеко ходити. Одразу при в'їзді не можливо було не помітити здоровенну жабу, що розляглась на пагорбі та й загоряє. Жаба була викладена з дерев'яних брусочків. Численні ленд-артові композиції були на березі Буга, але описувати їх справа невдячна, тому що зрозуміти, що саме і як зроблене, що символізує і чому висить/лежить/стоїть саме тут вдавалося не завжди. Але ефект від такого поєднання - людської фантазії і природніх матеріалів та можливостей давався взнаки. Наче вливаєшся в ландшафт, стаєш його сегментом, хоч насправді ти лише ступаєш по траві і споглядаєш плин течії річки…

Продовження читайте тут.

Ялина, спеціально для літературно-мистецького журналу "ЗОЛОТА ДОБА".

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Suc, 07.08.2007, 13:47
Привіт і Кіровоградцям від Панд!! :-)
Вітя(К-д), 06.08.2007, 21:35
Граю на сопілці, згадую фест, треба закинути тему проводити два фести: в Шешорах і в Воробіївці з масовим переїздом учасників і глядачів. Особливий привіт "Пандам" !!!!!
la_felis, 05.08.2007, 21:26
дуже гарн1,соковит1 фотки,защемило усереден1 аж гей-гей…..закорт1ло назад,туди у свято….де дуже хорошо й чар1вно:-))))))а давайте ус1 у Коктебель у вересн1 на джаз-фест зберемося!!!!!!!!!!!
Крапля, 27.07.2007, 21:49
на фото тема арбузів розкрита)))
ку всім!
Хо на Ше!!!!)))
а тафайте 2-го спробуємо трохи відтворити атмасферу ВеликоїПодорожі? адже парочка учасникіф буде присутня))
ну Шо?
Ялина, 26.07.2007, 22:58
ех, чуваки, не усугубляйте журбу по Ше. Шо? а тут ще й криворізькі дзвонять, та Вітьо пише….
будьте здорові УСІ!!
(Вова, ми зачекались ефірів))
Вова (Три. Чотири. ВО-ВА!), 26.07.2007, 17:39
Будь здоровий!
Iгорко, 26.07.2007, 15:30
Пий здоровий!
Вова (Три. Чотири. ВО-ВА!), 26.07.2007, 14:42
І я там був, і пиво пив, і музику слухав, і юшку за 3 грн. хавав.
Класна стаття.
Підтверджую все вище сказане, але хочу додати. Окрім файної природи, музики та драйву (у всіх його проявах), були ще файні люди. Саме завдяки тим людям, які мене оточували на фесті я зміг отримати максимум від Шешор. Хай живуть файні люди, п’ю до вас…
Lacky Cat, 25.07.2007, 12:28
Дуже сподобалась стаття і фотки дуже гарні. Особливо та де зображена одна дівчіна яку знае і Петрович і я ;)
Iгорко, 25.07.2007, 08:24
Гарно пошешорили!!! Дяка жiночкам котрi на протязi трьох днiв наливали менi у келих із пластмаси дууужжеее смааачнеее Радомишльське розливне…
Ривіт Більці, Вовці (Три. Чотири. ВО-ВА!), Олегу та Олександру (чуваки з Дніпра), Вiтi (до малювання готов), львiвським за смачний Шешорський (тобто з карпатських Шешор) самогон, Віті та Олі (Кіровоград руліт), усiм полтавсько-воробiївським. Пийте здоровi! Окремий Хой Пандам! ГУЛЄЙ ШЕШОРИ!
RIOSovich, 24.07.2007, 16:07
Йой!!!!!Хочу шееееее, хочу ше порцію Шешоррррррр!!!!дякую за фоттомотто — передають атмосферу + сєнкс за статтю!! Ліза зі Львова, тобі привіт (якшо будеш тут) з отаким осьо ШЕ?ШО!"РИ".Привіт гурту ГОРНО з Донецька .побачимось і пограємо разом неодмінно.
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте