Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Маzепа-fest 2007. День перший. Кіно і театр

Автор: Ялина
Фото: Ромко [Suc]

Рівно о третій дня 8 червня 2007 року розпочався фестиваль "Маzепа-fest". На сцені ПД "Листопад" з'явився Микола Кульчинський - один із ініціаторів і організаторів цього потужного дійства. Шкода, але показ українських фільмів збирає не надто багато публіки, все таки не модний бойовик крутитимуть, а інтелектуальне кіно. Однак зал "Листопада" був більш-менш заповнений і не радувати це не могло.

Після коротких передмов Юрія і Михайла Іллєнків на екрані з'являються перші кадри "Криниці для спраглих". Знятий у 1965 році, цей фільм одразу ж був заборонений ЦК КПУ і підлягав знищенню. З кіностудії його банальним чином викрали - допомагали в цьому монтажниці, що виносили під спідницями плівки з першим фільмом молодого Юрія Іллєнка. Пролежавши 22 роки на полиці, вперше знову був показаний 1986 року і дуже резонував із подіями Чорнобильської катастрофи. Фільм про одвічне шукання істини, своїх коренів, про криницю для тих, хто спраглий по своїй справжній сутності. Побудований суцільно на символіці, знаках, метафорах і постмодерні (вже в ті роки), фільм не може не вражати.

Наступною стрічкою був "Сьомий маршрут". Кіно дуже емоційне, в ньому перетинаються декілька сюжетних ліній. Воно надзвичайно живе, якесь своє. Може тому, що зняте у Києві 90-х років, ще не забудованому висотками, такому справжньому. То що ж це за сьомий маршрут? Це лінія долі маловідомого і геніального поета Данила Притулюка, живої легенди столиці. Від цієї історії віє таємницями, старими фотографіями, дивними співпадіннями і сьомими імпровізованими маршрутами. А ще всюди, якогось біса, розлита стрічками жовта фарба ("символ розлуки і печалі") …

На жаль, вечір етнічної музики і бардівської пісні розпочався в театрі, коли демонстрація фільмів ще продовжувалась, але встигнути хотілося навіть на закінчення. Тому після двох непересічних фільмів ми побігли до театру ім. Гоголя. А вже там на нас чекали старі і рідкісні інструменти, старосвітські балади, народні думи, канти і співи. Іван Новобранець, Сергій Захарець, "Хореа Козацька". Остання формація, на чолі з Тарасом Компаніченком, грала зосереджено. Вразило те, що між зачитаним словом і піснями всі в залі мовчали, тиша зависла майже до самого кінця виступу, аж поки не зірвалася злива оплесків. Браво, це було неперевершено!

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Вишняkoff, 17.06.2007, 00:29
А шо сразу Вишняkoff? Мы там прогуливались возле буфета, думали мы одни, хотели устроить free-love… Ну шо еще можно делать в театре? А тут повыбегали….:))))
Suc, 16.06.2007, 14:13
Ага! Вишнякoff нє дрємлєт! ;-))
Ялина, 15.06.2007, 22:41
так, тихо.
в театрі треба себе тихо поводити.
а то попалять….
Крапля, 15.06.2007, 22:08
ех, були-були…бігали-бігали…а який у театрі буфет!!!)))
evhen, 15.06.2007, 19:00
Задрали ви, якщо чесно, зі своєю "різницею між націоналізмом та русофобією". Весь час комусь здається, що "от галімі нацики щось моє ображають". Ніякого русофобства, ніякого націоналізму, просто україномовний фестиваль в умовах України. Якщо не ясно, то в умовах експансії низькопробної російськомовної культури (ніхто ж на Достоєвського або, приміром, Акуніна, не гнав). Це адресується геру voronopadу, з яким ми про це вже сперечалися. Я радий, що його позиція вже потроху міняється (від тотального заперечення, до обережного сприйняття). А не знаючи Архипчука, не варто на нього всіх козлів вішати. Нормальний чоловік, адекватний. Принаймні, мені він зауважень не робив, коли я при ньому говорив російською. А те, що в коменті написано про якість ніби-то вимоги "не давати інтервю мовою північного сусіда", то очевидно, що Пашка просто тоді не був або бухав пиво і не почув, що то був жарт на адресу однієї з виконавиць. Всі ці суперечки — від нема чого робить. Є украхїномовний фестиваль, є інші
PsevdoNimB, 14.06.2007, 20:56
Річ у тім, що я був лише в останній день фесту, і те, що чув від ведучого, було доволі дипломатично, як на мене. Дядько розважав натовп. Стьоб, звичайно ж був постійно, але стильний і набагато стриманіший, ніж іноді напрошувалося :)). Можливо, я не все чув……
А політичну рекламу я ігнорував, розуміючи, что якби не це, то і фесту можливо б не було.
Ялина, 14.06.2007, 19:28
а от я вважаю, що Архипчук, звичайно, талановитий, і язик у нього підвішений, аое часто він надто перегинає палку, надто багато собі дозволяє вголос казати. Іноді краще жувати… Ніж таке казати. Поважаю його за те, що робить добру справу. Але ж це не привід так себе поводити некоректно по відношенню до багатьох учасників..
psevdonimb, 14.06.2007, 17:12
Я вважаю, що Архипчук — дуже професійний видучий і незамінна постать фесту. Його влучні імпровізи — це ж тексти ерудованого письменника! І те, що він категоричний до рідної мови на фесті — то є дуже мудра позиція, бо то він робить не для себе, а для України… бо так і має бути! Кому не подобається — для них є інші фести ;)
kijimoshike, 14.06.2007, 11:22
Ответ voronopad(у) —
Минусы есть всегда. Они нужны для гармонии. "+" — "-". Для меня, Архипчук тоже не "идеал". Но искать ложку дегтя в бочке меда (фестиваля) я не буду.
Разница есть во всем. И между нац-змом и русоф-ею. Но уже дастают те, кто харькая слюной, мычат на ТВ, газетах… при каждом, например, переводе фильма на украинский язык.
А может у нас государство не Украиной зовется?
Слава Маzепе-fest!
voronopad, 14.06.2007, 10:39
Украинской самобЫтной культурЫ есть!
Фестиваль в целом прошел хорошо, но бЫли и минусЫ…
Есть разница между национализмом и русофобией. Всему виной Архипчук — отвратительнЫй человек,галимЫй ведущий и ужасающий ксенофоб.
Брать с солистов групп обещанее "не сдавати інтервью мовою північного сусіда" — это полнейший отстой!
kijimoshike, 14.06.2007, 10:29
И хотя мне не нравиться одновременность, всё-таки организаторы суперфеста (не боюсь этих слов) Мазепа-фест молодцы. Потому-что, даже сейчай, нести УКРАИНСКОЕ в УКРАИНЕ считается национализмом, фашизмом, руссофобиею, американизмом и т.д.
И не говорите мне, что нет УКРАИНСКОЙ самобытной культуры. (А если скажите, я буду смеется Вам в лицо долго и с наслаждением). БОГ с Вами, организаторы феста! Великое дело делаете. Ломаете в наших головах совдепенщину, не любовь к Родине, хохловщину и т.п.
СЛАВА УКРАИНЕ! СЛАВА ГЕРОЯМ!
voronopad, 14.06.2007, 09:59
А я в этот день День Журналиста праздновал, так что всё провтЫкал :(
Чё кино не фотографировали? :)
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте