Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
«Дороги» по дорозі в небо… або «Пулей май в спину…»

Автор: Ялина
Фото: Ромко [Suc]

В який момент група починає розуміти, що вона популярна? Може тоді, коли її пісні подобаються не лише самим учасникам групи і їх близьким? Чи коли їх грають в парках на лавах хлопці під гітару? Або тоді, коли гурт починають запрошувати пограти в іншому місті, питають райдер, платять гонорари, ставлять за порядком десь так під самий апогей збірного концерту? Якщо це все і є критеріями популярності, то група ДМЦ — без сумніву, популярна. Як? Ви не знаєте, хто це такі? Шановні, ви ж у Полтаві живете! Ну, це вже зовсім соромно! Виходить, ви не читаєте газет, не користуєтесь громадським транспортом, не бували на жодному Маzепа-фесті чи іншому вартому уваги рок-концерті, не дивитесь місцеве ТБ , і взагалі — невже ви існуєте?..

Йшов дощ. І дороги вкотре змінювали колір. Але вперше — сольно в рідному місті. Ні, ця злива не змогла завадити купі народу привалити в «22», щоб послухати живу музику, не могла вона перешкодити тій кількості спраглих справжнього свіжого саунду людей прийти і по совісті відтанцьовувати й отримувати свою порцію задоволення від зміни кольору доріг прямо на очах. Основна маса прихильників, звичайно, дівчата (група-то складається суцільно з харизматичних, в повному розквіті сил, чоловіків), але і хлопців, зрештою, теж вистачало. Зал клубу «22» не дає адекватно оцінити кількість народу, бо скільки б його не було, він (народ) все одно загубиться у його об'ємному просторому приміщенні. Тим не менше, кількість людей давала таки уявлення про те, що виступатиме гурт, який користується популярністю. В яких цілях — то вже інше питання.

Передувала музичній частині прес-конференція. Перша в історії групи, треба підкреслити. Мабуть, це дійство краще перекажуть інші мої (можна я себе до них причислю?) колеги, себто акредитована преса і представники мас-медіа. Я невгамовно і настирливо порушувала питаннями тишу, що раз по раз зависала над столом, за яким сиділи деемцешники в повному своєму складі — всі семеро. Не люблю незручних мовчань, наче і дійсно нічого спитати…

Близько назначеного на афішах часу до клубу почали підтягуватись прихильники. Але до зали вони потрапили дещо пізніше — за незмінною звичкою й традицією початку рок-концертів: плюс-мінус годинка, поки всі зберуться.

Ідучи по дорозі в небо (стоячи вже майже на його порозі! [Привіт групі АлисА і її новому альбому]), хлопці ще не зовсім туди перебрались, і ви ще зможете їх спостерігати на землі. Так чи інакше, але саме цією піснею ДМЦ почали свою двогодинну сольну програму. Вийшовши з таємничої пітьми, поступово наповнювали залу звуками сопілки Богдана, далі помалу вступала в процес і решта складу — поки все це не вилилось в єдину привітальну пісню. Не буду описувати кожну наступну композицію, але не зможу не відзначити декілька приємних сюрпризів, які для себе відкрила того дня. Група ДорогиМеняютЦвет все ще лишається в міру фолковою, як би вона від цього не відхрещувалась і які б нагороди з цього приводу (тобто фольковості) їй не вручали. І це не лише килт Бодіка, але й передусім не позбавлені самобутності вірші Гречаника. А ще хлопці вміють згадувати старі (і від того ще більш класні) й хороші пісні, і виконувати їх наближено до «того», колишнього, звучання. Чого варто було лише послухати «Купите», яку, як мені видалось, я не слухала вже півсотню років, і яка просто не могла не асоціюватись із різними бардівськими «Автографами». Те саме з «Дядькой» і «Ты мне нужна». Або ще «Зиму», яку зіграли трохи повільніше, ніж вже звикли грати - пісню, з якої для мене, щиро кажучи, і почалось усе це «ДМЦ». На додачу ще й «Пулей май», точнісінько в спину, і дійсно «застал врасплох», і хай хтось потім тільки спробує щось сказати! Якісь нові і суперечливі відчуття викликало виконання «Марии у креста», все таки пісня медитативна… І не міг не розчулити наскрізь добре знаний блюз «Место», яке, до речі, кожному з нас не варто забувати, чи хоча б для початку знати…. Про пісні з відносно нового періоду (яким я вважатиму повний перехід групи в електричне звучання) можу сказати лише те, що вони дійсно нові. Вони не кращі і не гірші за попередні, вони інші, вони ПРО інше. Про що ви будете говорити сидячи на небесах, якщо ніколи не бачили моря? Про які міста вам мріється? Про що сумує Мадонна на чиємусь балконі? Що має на увазі Гречаник під звуком «ммм»у пісні про мороз? І чи не все рівно, хто поздоровить вас із Новим роком?

Про необхідність, зайвість чи непомітність в аранжуваннях деяких пісень групи нових інструментів говорити не хочу — не моя це справа, чесно кажучи, давати поради чи тим більше критикувати успішні полтавські групи. Головне, що їм самим подобається. А інші… Інші мають безцінне право вибору звукового потоку до їхніх вух.

Концерт відверто порадував. Група впевнено рухається «по дороге в небо», і вона це ще раз повторила публіці, що не розходилась без десертного бісу. Ця пісня, але з дещо зміненим пришвидшеним ритмом, прозвучала на саме завершення вечора. «До новых встреч», - сказав Пунк… Ну, а поки що «…ждите меня степь вольная, города пустынные, реки глубокие, погреба винные… сестры родные, братья кровные…»

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
ГрейЧайник, 08.06.2007, 11:04
И я себя здесь нашел)))))))
Ялина, 07.06.2007, 22:51
всім дякую.
є в цьому тандемі….. Кохання.))))
Стас, 07.06.2007, 18:24
Я СЕБЯ ЗДЕСЬ НАШЁЛ!!!!!
kijimoshike, 07.06.2007, 12:04
"Автор" и "Фото" молодцы. Есть в этом тандеме что-такое, …
Само выступление "ДорогиМеняютЦвет" у меня оставило разные чувства. Что-то понравилось, что-то нет. Молодцы что "меняются". Значит процесс творчества продолжается. Будем ждать новых "Дорог". Дерзайте чуваки!
Punk, 05.06.2007, 22:25
все будет, ДМЦ в течение месяца собираются начать запись нового материала, а пока все что есть – можно найти на сайте www.dmc.net.ua в разделе мп3, постепенно будем выкладывать и видео.
*** Интересно услышать больше отзывов о прошедшем сольнике, это поможет ДМЦ сделать наиболее полный анализ выступления, заранее спасибо, ждем Ваших писем, так же ждем в гости на нашем форуме.
Всем привет и до скорого на мазепе! :)
Олександр, 05.06.2007, 18:46
Приєднуюсь до evhen-а, щодо авторів статті, а до Рос-а в частині: "А ДЕ МОЖНА ВИКОПАТИ ПІРАТСЬКУ КОПІЮ ВАШИХ СВІЖИХ ЗАПИСІВ?".
Рос, 04.06.2007, 00:18
вони такі, як і були. Хоч звучання трохи змінилось, стало більш насиченим, ягідним, вони досі такі ж відкриті, щирі і чуттєві. неначе той дощ, під яким дороги змінюють колір, щоразу змиває з них маски повсякденного, урбаністичного забацаного життя, де кожен видає з себе не того, ким є насправді. А вони справжні вони живі! вони вміють відчувати! ..
Ой.. щось надто лірично.. Для сміху запитаю:ХЛОПЦІ, А ДЕ МОЖНА ВИКОПАТИ ПІРАТСЬКУ КОПІЮ ВАШИХ СВІЖИХ ЗАПИСІВ? Сромно кому сказати! Єдиний гурт в Полтаві, тексти якого не соромно знати на пам,ять, а записів людських не пробити! Хелп! Навіть мій медіум в світ навколишніх новинок та подій — Ялина — не в змозі допомогти! До речі, Йолочко, з тобою згодна, та мені і нові пісні подобаються, наприклад: "Ах ти ж такая!.. Му!" очень даже нічо! Цьом
Вишняkoff, 03.06.2007, 15:02
Спасибо вам, чуваки, за офигенный концерт! Выступили на 5 +!Звук был просто потрясный!Что бы там ни говорили, что раньше вы в акустике звучали лучше, все это фигня. Вы развиваетесь, экспериментируете и это самое главное! Желаю вам развиваться и дальше по дороге в небо!
Xaмka, 02.06.2007, 11:50
Офигенный концерт,классно потусили
Punk, 02.06.2007, 09:32
2 Игорко: Дороги незаметно сменяют одна другую, резко обрываются и так же резко начинаются снова; бесконечности манят своими горизонтами, горизонты перетекают в бесконечности; теплая пыль, горячий асфальт, раскленный бетон — все это, накапливаясь в нашем воображении, возможно и отображает реальность действительности и неповторимости, которые произростают в каждом. Мы же, в свою очередь, спешим уточнить: дороги меняют цвет всегда и повсеместно, вне зависимости от обстоятельств, которые могут стеснить рамки глобальности всего этого процесса или предотвратить его вообще…
Так что извини дядька, не дождетесь :)
Punk, 02.06.2007, 08:30
для того чтобы Дороги поменяли цвет навсегда НАДО ЧТОБЫ ДОЖДЬ НИКОГДА НЕ ПРЕКРАЩАЛСЯ…
Iгорко, 01.06.2007, 07:54
А що ви будете робити коли "дороги поменяют цвет" на завжди?
evhen, 31.05.2007, 23:43
Дякую за статтю, Ялино! І за фотки Ромкові (це був твій фотоапарат?) Ви стаєте справжніми обличчями Музпорталу! Так тримати!
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте