Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Контрабасимо!

Автор: Ялина
Фото: Ромко [Suc]

Закликали Весну. І вона прийшла. Вона пахне димом спаленого минулорічного листя. Вона кружить молоді голови, п'янить і примушує посміхатись перехожим… Відсвяткувати прихід Весни можна по-різному. Наприклад, під звуки ліричного рок-н-ролу. Що ми і зробили 28-го березня, відвідавши виступ групи "Контрабас"…

…Гарний вийшов концерт. Починався він таємничими звуками в не менш таємничій напівтемряві, поступово переходячи в більш знайомі мотиви впізнаваних пісень. Близько двох годин ліричного блюзу почергованого з драйвовим рок-н-ролом, із домішками народних наспівів і використанням сучасних українських поезій (пісня на слова Жадана просто супер!).

Вразив обрядовий танок красивих дівчат під "Веснянку" - граційністю й гармонійністю музичному акомпанементу - наче його і не вистачало всі попередні виступи "Контрабасу". А одну з паперових пташок, що їх під час танку відпускали в залу дівчата, я приручила у себе вдома…

Я вперше бачила, щоб на полтавському концерті водили хоровод. Просто так, несподівано, з десяток людей закружляло в об'єднуючому колі ("Другому обручі весни", підказує нам Коломея). А потім був довгий-предовгий біс (який міг би бути ще довшим) і оплески, від яких щеміли долоні, і не хотілося нікуди йти…

До речі, кольорове сполучення чотирьох складових має найкращі пропорцію й ефект. Подивіться на барви "Контрабасу" (відповідно кольорам на афіші концерту):

Коричневий. Сергій Буланий - це голос, гітара й мелодична губна гармошка. За сумісництвом - ідейний натхненник гурту, автор текстів і просто приємна хороша людина. Через свою непросту (в минулому) роботу вчителя французької, деякі пісні "Контрабаса" мають нерозгадано-французький зміст і шарм.

Чорний. Фелікс. Чорний Фелікс. "Другий вокал" гурту (фраза не моя, а одного полтавського фотографа :)). Те, як Фелікс поводиться з духовими інструментами, треба знімати на відео, робити кліпи і посібники "для починаючих". При цьому Фелікс скромно посміхається, відводить погляд і все заперечує. Як справжній геній своєї справи. Медична освіта дається взнаки: Фелікс має неабияку схильність до всякого роду психоделічних викрутасів - в цьому йому немає рівних (принаймні, в нашому місті). Ну, я і розхвалила його! Все, досить…

Зелений. Колір, який, за словами лікарів, має найкращий вплив на органи зору. Максим Михайліченко - бас і смичковий бас "Контрабасу". Може, це і є насправді контра-бас - коли на бас-гітарі грати скрипковим смичком? Має особливість вдягати на виступи капелюха і чуднувато рухатись, граючи. Так, знаєте, хвилясто - зі сторони в сторону, і назад. Якщо споглядати його на концертах - очі відпочивають ;).

Червоний. Ярослав Дем'яненко. Яскравий і незвичайний, харизматичний і цікавий четвертий учасник гурту. Підкорює безмежні перкусійні простори музичного різноманіття. Має пластичне відчуття ритму і гармонії, тому очолює ритм-секцію, відділення тамбуринознавства і шейкерології.

Якщо ви ще не дуже знайомі з музикантами гурту, то зараз маєте нагоду познайомитись з ними ближче. Про своє бачення світу і звуків (і світу звуків) розповіли невдовзі самі "контрабасівці" (пояснення: Б - це Сергій, К - це Контрабас, бо ці пацани як зберуться поодинці, то такі ліниві, що не можуть навіть розділитися на окремих таких собі індивідуумів!):

- Як ви самі визначаєте стиль музики гурту, якщо взагалі визначаєте?
Б.: Не визначаємо.
К.: Хоча, якщо врахувати усю особливість творення музики, то ми схиляємось до більш узагальненого визначення, а саме: акустична музика.

- Із якими кольорами ви асоціюєте себе й інших учасників групи?
Б.: Я - буланий (так називається масть коня світло-коричневого кольору), про інших так одразу й не скажу.
К.: А всі інші, звичайно, асоціюють себе з теплими, навіть гарячими кольорами, особливо, чорний та білий. Ну і звичайно, зелений кактус.

- Чого б в житті ви ніколи не робили чи не зробили б?
К.: Контрабас точно не повісився б, не застрелився і не кинувся б з Ніагарського водоспаду вниз.

- Питання, яке хвилює, думаю, багатьох: чому в групі з такою назвою немає відповідного інструменту, а якщо був, то куди подівся?
Б.: Так, життя - така штука... Всюди парадокси... В мене колись була думка зробити групу, де не було би жодної гітари. Така от фішка - всі з гітарами, а моя група - без. Прикольно? Назвав би її "Гавайські гітари". Давно колись був контрабасист, але поїхав навчатися до Харкова і контрабас із собою прихопив. Та то був зовсім інший склад, зовсім інша історія... точніше, передісторія.

- Якби не "Контрабас", то якому виду дозвілля ви б присвячували вільний час?
Б.: Мабуть, "Гавайським гітарам".
К.: А хтось би обов'язково був би директором заповідника в Уругвайській республіці, хтось би розробляв би нові методики йоги, а хтось би обов'язково винайшов би нову мову для спілкування з нільськими крокодилами.

- Групи чи виконавці, творчість яких вплинула безпосередньо на вашу музичну діяльність?
Б.: Ноту фа-дієз я запозичив, здається, у Бетховена. Все інше - не пам'ятаю. Насправді все, що ми сприймаємо органами чуттів, так чи інакше відкладається в нашій пам'яті: слова, які ми десь прочитали, кольори, які десь побачили, звуки, запахи - все! А потім у якийсь момент котрийсь із спогадів виходить на поверхню і знаходить собі місце в тексті чи в мелодії пісні, чи просто десь у побутовій розмові. Спеціально ж ніхто нічого не запозичує, а те, що з'являється, приходить зазвичай невідомо звідки.
К.: Груп, які так чи інакше мали естетичний вплив на розум учасників Контрабасу, було незлічена кількість.

- Із стереотипу "sex&drugs&rock-n-roll" який компонент є найбільш небезпечним для свідомості?
Б.: Я не маю до всього цього ніякого відношення. Мабуть, найбільш небезпечною є свідомість. Її треба знищувати.

- Ви, як люди з вищою освітою, звичайно чули такого митця, як Лесь Подерев'янський. Процитуйте шось в міру цензурне (можливо, є якісь улюблені твори, п'єси, персонажі чи фрази?)
Б.: Влітку 2006-го я їздив виступати в Гуляйполе на фестиваль "День незалежності з Махном". Все це дійство тривало два дні й проходило на стадіоні. Увечері - рок-концерти, вночі - барди, а вдень свої твори читали письменники: Жадан був, лірник Сашко, багато молодих і маловідомих. Скраю біле стадіона мирно паслися коні, біля коней стояли тачанки - може справжні, може схожі на справжні, але таки тачанки. На одній із тих тачанок і заїхав у центр стадіона Лесь Подерев'янський із наміром прочитати щось вічне і прекрасне. Місцеві жителі дуже обурювалися, та воно й не дивно: там, посеред стадіона, професійна лексика Подерев'янського звучала аж надто зухвало. Врешті ведучий Сергій Архипчук був змушений його перебити: "Лесю, Лесю! Тут до мене підійшов один чоловік - добрий сім'янин, батько трьох дітей - і попросив, аби ти був стриманішим у висловах. На стадіоні багато дітей!" На що Подерев'янський відповів геніальною фразою: "Діти нехай підуть подивляться на тачанки!"

- Які речі є для вас "завжди в ціні"?
Б.: Ну, є певні речі, наприклад пунктуальність і немудакуватість. Ще яблука люблю.
К.: Всі речі, про які забули непунктуальні й мудаки, також є для нас у ціні!

- Ви прихильники жвавого поводження публіки на концертах, чи краще, коли спокійно слухають і пронизуються енергією сидячи/стоячи?
К.: Любимо, коли люди близько до сцени, а як вони поводяться - то їх справа, аби всім було добре. Але коли танцюють, грати все-таки легше.

- Без банального питання "про творчі плани" не обійдеться. Тож, куди, коли і що планує гурт найближчим часом?
Б.: Я найближчим часом планую почистити зуби і лягти спати. Сама розумієш, можливо Аннушка вже розлила масло...
К.: А може вже скоро ми почуємо спів солов'я і всі зрозуміють, що до ранку залишилось лиш кілька годин. Які вже тут плани?!!

Мабуть, досить.

P.S. А ще на другому засіданні гурту "Контрабас" було офіційно затверджено, що площа Конституції (колишня Леніна) та вулиця Леніна віднині перейменовуються на вулицю і площу імені Леннона, Джона! :) Причини такого рішення, сподіваюся, свідомим полтавцям пояснювати не треба!

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
РОК РУЛЛЛЗ меня сюда занесло у меня сетка отключилась хо найти любой полтавский чат памагите ссылочкой плиззз
Кияночки, 12.06.2007, 18:02
Дуже прикро , що не вийшло приїхати на Мазепу(( Але ми не втрачаємо надії з вами побачитись у славній Полтаві! До скорих зустрічей!
Хочемо спiвати з вами ще!!!!!! Нас ковбасить (ви ж самi бачили як). Спасибi й вам за Мазепу!!!
Кияночки, 11.06.2007, 20:37
Велике дякую!!!! хлопці ви порсто СУПЕР!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Концерт що пройшов у Києві вразив своєю атмосферою! музіка просто чарівна, емоції шалені1 так тримати! не можемо дочекатись коли нарешті вийде ваш диск!!!!!!! Чекаємо вас у києві!!!!!!!!!! Творчого натхнення вам хлопці!!!!! Успіхів у цій не легкій справі!!!!!!!!!!!
raptovotrapilos, 23.04.2007, 13:19
Клёво, что в Полтаве есть движуха! Моё обращение к организаторам концертов в клубе 22 и СП (на этом сайте я не нашёл другого способа связаться с вами, как только через коммент-чат). Давайте развивать это дело. Чтобы далеко не ходить, предлагаю обратить внимание на ближайших соседей. Например, Сумы. Всегда считалось, что это как-бы мёртвая зона для рока — интересных команд на виду никогда не было. Оказывается, они были, просто не были на виду. Пригласите в Полтаву группу "Холодный Дом". Холодный Дом, безусловно, — явление!
Интересны именно как артпроект и своей подачей и виденьем. Как бы и нового ничего, но в этом чувствуется НЕРВ
то, чего многим нашим командам не хватает. Это не банально, как многое из того, что сейчас выдают за рок. Больше информации здесь: http://www.rock.sumy.ua/xd/. Пригласите их в Полтаву, сделаете огоромный подарок полтавским альтернативщикам!
ИВАНОВ, 19.04.2007, 13:00
Ура ЧЕ_2012 В УКРАИНЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ИЗВИНИТЕ , ЗНАЮ, ЧТО НЕ ПРО МУЗЫКУ, НО НЕ ЗДЕРЖАЛСЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ялина, 17.04.2007, 14:04
Спасибі всім, хто дякував! для вас стараємось))
а ви не шкодуйте посмішок і позитиву для нас, слухачів.
буланий, 16.04.2007, 21:17
Романе! Просто немає слів! Тобі подяка за фото від мене й Марини. Ялино, merci beaucoup за статтю! Ви класна команда!
yaro, 14.04.2007, 09:08
Ось посилання: http://nashe.com.ua/artist.htm?id=255 ;

але все-таки лірика, здається, експресивніше звучить, коли оформлена музикою. хоча на сьогоднішній день суб"єктивізму нема меж! 8)
Сумам привіт! скоро вже й до вас в Underground завітаємо.

S t a y f r e e !
Plaxov, 14.04.2007, 01:21
такой вопрос а как бы тексты почитать ?
потому как я гоню именно на тексты но толком если чесно не мог вдуплится, на концерте одно а посидеть почитать совсем другое, если есть гдето ссыка сбросте :)
voronopad, 14.04.2007, 01:00
Концерт був кльовий, всім — спасибі :)
Iгорко, 13.04.2007, 12:44
I мене також контрабасить!
Suc, 13.04.2007, 12:26
Ну, дякую і тобі, Сергію! Аж незручно якось…
І велика подяка Контрабасу! Просто молодці!
PUNK, 13.04.2007, 10:48
Ромчик, я про фотки скажу: у тебя подавляющее большенство фоток в яблочко попадает, одно из двух или тебе везеть или ты профессионал :)))))))))) малаДЭцъ ;)
Ромко [Suc], 13.04.2007, 10:36
Дякую за подяки, Ярославе! :)
Чесно кажучи, я й не думав, що це хтось оцінить…
PUNK, 13.04.2007, 09:27
контробасы маладцЫ — так держать!!! концертец получился то что доктор прописал :) всем привет
yaro, 13.04.2007, 08:56
8)
Ялинко!!! … Дякуємо! 8)
Ромко! Та ти подивись на свої фотки! це ж чуття, смак і харизма! 8)

Чого посміханців так багато??!
БО ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ СТРИМАННО ПЕРЕПОВНЮЮТЬ КОНТРАБАС ПО САМИЙ ГРИФ!
Ялина, 12.04.2007, 23:25
Фокс, ти чудо!! я навіть не думала, що ти зробиш слова кольоровими, я так просто їх зафарбувала!! пісіба!!
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте