Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Романтик з великої дороги

Автор: Євген Бриж, Ялина
Фото: Павло Москалюк

Олександр Кожевников - автор і виконавець, лідер російської групи "Осколки" - прибув до Полтави у гордій самотності, хоча на черговому концерті-"квартирнику" полтавського Арт-клубу планувався виступ двох виконавців гурту з міста Воронежа. Відсутність музичної підтримки відчувалася під час концерту у Полтаві (як виявилося, кінцевої місії молодого російського музиканта в Україні), але зовсім не завадила йому звично порадувати публіку. Квартирний концерт Олександра Кожевникова у Полтаві відбувся 24 лютого і став одним із кращих за більш ніж рік їх проведення в нашому місті.

Олександр Кожевников - не перший гість квартирних концертів, традиція яких успішно відроджується Арт-клубом: кілька тижнів тому в гостях у полтавської публіки перебувала авторка та виконавиця Євгенія Омельченко з того ж таки Воронежа. Саме вона і стала "зв'язуючою ланкою" між бажаннями однієї сторони (приїхати в Полтаву) та потребами іншої (послухати якісну музику). А тут ще й оказія трапилася: Олександр брав участь у концерті в Алчевську Луганської області і на зворотному шляху погодився заїхати до Полтави. Як пізніше виявилося, не дарма, адже і в ефірі радіо "Ваша хвиля" - постійного партнера Арт-клубу - зумів "засвітитися" (наблизивши таким чином авторську акустичну музику до масового слухача), і з Полтавою познайомився (сподобалась настільки, що в якості компліменту виказав бажання тут залишитися), і полтавську публіку (розбалувану майже щомісячними "квартирниками") порадував.

Трохи про самого музиканта. Олександр Кожевников є солістом і гітаристом групи "Осколки" - утворення, яке (як зізнався сам її лідер) існує кілька тижнів до та під час концертів. Але попри це воронезькі "неформали" можуть занести собі до активу виступи на багатьох фестивалях, у тому числі і на відомому неформальному "зльоті" під Воронежем "Рамонский родник", через що група та її фронтмен здобули певну популярність у себе на батьківщині та поза її межами. Це і стало причиною запрошення Олександра Кожевникова до Полтави.

Як розповів глядачам у проміжках між піснями сам Олександр, в історії групи були і не досить успішні (але вельми дотепні) епізоди, як, наприклад, зовсім непідготовлений виступ у філармонії - з усім характерним "нефорським" репертуаром, часто не обмеженим рамками загальноприйнятої стилістики та лексики. Німа сцена у філармонійному залі після виступу стала найкращою характеристикою ставлення масової аудиторії до альтернативної акустичної музики.

А що ж власне пісні "Осколків" на "квартирнику"? У Полтаві Кожевникова прийняли зовсім по-іншому: під час виступу лише абсолютно байдужий міг не слухати і відверто спати на концерті. Марна справа змальовувати твори Олександра та його гурту, бо в них - саме життя звичайної людини, трохи загубленої в цьому світі. Особливий захват аудиторії викликала пісня про автолюбителів (точніше, про автостоперів), адже саме такий спосіб пересування практикує багато сучасних молодих мандрівників, і сам автор також. У піснях Олександра - глибока лірика і неприхований цинізм, відверта насмішка над оточуючим світом і прагнення знайти в ньому своє місце. Але головний лейтмотив майже кожної пісні - любов до світу, прагнення змінити його так, щоб у ньому було затишно і для тих, хто почувається в ньому трохи інакшим. Саме таким, яким є сам Олександр Кожевников, таким, яким був його виступ і таким, якими будуть наступні концерти.

Євген Бриж.

Город Воронеж относительно далеко от Полтавы. Но он стал на-амного ближе благодаря недавнему квартирнику с участием Александра Кожевникова - основополагающей частью воронежской группы "Осколки". А было это так…

В комнате, как обычно, человек 20 народу во всевозможных комбинациях, сцена в качестве 1 стула (со спинкой), рядом стоит гитара и ждёт своего выхода. С небольшим опозданием начинается вышеупомянутое сжимание расстояния между городами и странами путём довольно приятного прослушивания творчества Саши.

Поделенное на две условные части выступление Александра почему-то постоянно заставляло улыбаться. Песни с откровенным блюзовым наклоном, рок-н-ролльным драйвом, проникновенными текстами - качественной поэзией с изрядной долей юмора и стёба. Песни настоящие, живые и, безусловно, нужные в наше время (надеюсь, в какое такое время, объяснять не надо).

Если первая часть могла показаться в меру лирической, то вторая - это самый настоящий рок-н-ролл. Вылавливая из текстов мастерски вписанные в него цитаты из песен легенд русского рока (тут тебе и БГ, и Летов, и Умка, и "Ковчег", и "Сплин", и… и…), все сведущие реагировали на них аплодисментами и искренними улыбками/смехом. Не обделил вниманием Саша в своих песнях и толкиенистов, не забыв и про влияние зеленого чая на ослабленный организм (который "опирается на две руки и две ноги").

Саша комментирует песню, она, мол, написана в период "глубокой попы" в жизни, а ты слушаешь её - и не чувствуешь негатива и депрессии, а совсем даже наоборот, и думаешь, что если в ТАКОМ состоянии человек пишет ТАК, то человек - мега-оптимист, и этому следует поучиться.

Вобщем, после всего услышанного настроение присутствующих было поднято капитально - дальше была очередь на запись на переносные устройства песен Александра.

Искренне надеемся, что удастся собрать все осколки ("Осколки"?) в единое целое в нашем городе в будущем.

Ялина.

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Гламурный Гопнег, 02.04.2007, 12:03
Гламурный Гопнег, ФИГААССССЕЕ!!!!!!! Я такого не писал!! Аццкий, алигафрен, не фиг маим именем падписіваццца!!!
Гламурный Гопнег, 31.03.2007, 19:58
тачнякк
алигафрен, 31.03.2007, 19:58
если бы ты так пел, как ты тут шшутишшь
voronopad, 29.03.2007, 03:37
Отставить галимЫй Флеш !!
Всем спать !!
Гламурный Гопнег, 28.03.2007, 14:39
алигафрен тебя туда б и не пустили!!!!!!!
алигафрен, 28.03.2007, 14:28
на концерте не был, так как боюсь замкнутый пространств. а на кортинке аццкий гетарист?
ИВАНОВ, 27.03.2007, 11:35
Ялина, 23.03.2007, 22:52 
ТЮ!!!!!
Ялина, 23.03.2007, 22:52
шкода, що не можна розмір шрифта змінювати, а то б ти ще більшими написав своє прізвище, бугого.
Маладєц, ІВАНОВ, як завжди жжжжжжжжош!!!!
ИВАНОВ, 22.03.2007, 13:53
УОЛКА! Тебе отдельное спасибо, только вот, ееееееееееееееееееее про «депутатов» я не очень то и много пишу (про спорт больше)! И ещё твоё ИМХО мне по…, ладно, барабану. Ты ж не редактор, пока! Хотя всё может быть всё может статься… Любви , удачи, творческих успехов и терпения к таким предурам как я!!! Бугога!!
Иванов, 22.03.2007, 13:42
Кожевников Александр! Ты очень и очень прикольно играеш на гитаре! Просто офигенно! Вам (Осколкам) надо более серьозней относиться к музыке и с таким музыкальным материалом вам открытая и широкая дорога к СЛАВЕ, но не Вакарчуку :)))
Ялина, 21.03.2007, 13:44
Якшо є за шо, то чого б і не наїхать. І взагалі, Іванов, не перебільшуй своєї ролі і масмедіа,імхо, все одно про депутатів ти пишеш краще, ніж про музику.
Кожевников А., 21.03.2007, 13:22
Спасибо на добром слове :) Очень у вас понравилось — кайфовый город :) Хочецца приехать ещё :)
Я запыл падписацца, асьол!!!, 16.03.2007, 12:31
Моя статья в СМИ — читайте !!! И критикуйте, а то вас же ж хлебом не корми!!! Дай на ИВАНОВА наехать!!!
Ялина, 02.03.2007, 14:23
я теж написала про нього, але у мене проблеми з вільним часом, і не лише у мене. Але скоро, думаю, буде тут.
Вишняkoff, 02.03.2007, 11:40
Концерт получился просто офигенным!
Андрей, 02.03.2007, 10:49
А че єто за циферки! ЛИС! У меня с математикой плохо!
Андрей, которій Иванов, 02.03.2007, 10:48
А я затупил и заболел, спасибо Женя! За то что написал! А меня извините!
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте