Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
«Саунд» — це не просто звук

Автор: Євген Бриж, Ялина
Фото: Павло Москалюк

Попри те, що в Полтаві замало місць, які б дозволяли - і за місткістю, і за наявністю якісної апаратури, і за зацікавленістю господарів, - проводити мистецькі акції, останні в нашому місті таки відбуваються доволі регулярно. Так само, як і концерти-"квартирники" полтавського Арт-клубу, які відрізняються від звичайних концертів тим, що проводяться не у концертних залах, а вдома, створюючи унікальну і неповторну атмосферу для невеликого кола слухачів та запрошених виконавців.

Квартирний концерт - можливість для автора представити свою творчість не на великій сцені (яка для нього з різних причин часто буває недоступною), а в неформальній дружній атмосфері. Для глядачів це - нагода поспілкуіватися безпосередньо з "виробниками" музики та поезії, шанувальниками якої вони є. Окрім того, квартирні концерти - це "майданчик", де автор оригінальної музики, котрій недоступний шлях на радіо, велику сцену чи розкручені фестивалі якраз через свою "неформатність", може розраховувати на увагу та успіх. Бо альтернативна акустична музика, представлена на "квартирниках", - оригінальна, нешаблонна, позбавлена обмежень у стилістиці, мелодиці, мові та текстах.

Квартирні концерти ведуть свій вік із 70-80-х років, а відродженням цієї цікавої традиції у Полтаві вже більше року займається Арт-клуб - неформальне молодіжне об'єднання, що гуртує в своїх лавах творчу молодь та пропагує молодіжну творчість. Так, протягом року Арт-клуб запрошував на свої концерти Сергія Василюка (лідера київського гурту "Тінь Сонця", чия музика започатковує стиль "козацький рок"), Тимофія Сердечного (який виконує музику на вірші корейських поетів XVI століття, поєднану з академічною грою на гітарі), відомого автора і виконавця Олега Сухарєва (лідера групи "Самі свОї"), культову постать для неформальної молоді пострадянського простору Анну Герасимову, більш відому як Умка, а також інших авторів і музикантів з різних міст України та Росії.

Черговий (уже 15-ий за ліком) концерт-"квартирник" Арт-клубу відбувся 17 лютого. У гості до полтавських слухачів завтав Олександр "Саунд" Музика - лідер гурту "Zа вікном". Виявилося, що словом "саунд" можна називати не лише своєрідність звучання кожного виконавця, а й конкретну особу з київської музичної тусовки. Олександр Музика був запрошений до Полтави за рекомендацією попереднього гостя "квартирника" Олега Сухарєва, який відрекомендував того як "неповторну в творчому плані особистість". Дійсно, Саунд - автор оригінальної романтичної музики з проникливо-ліричними текстами, ініціатор випуску кількох альбомів разом із групою "Zа вікном", учасник та лауреат багатьох фестивалів (наприклад, "Перлини сезону" та "Червона Рута"-2001, "Тарас Бульба"-2003). Його гурт був заснований ще 2001 року в якості акустичного колективу, а до того часу часу Саунд виступав у жанрі авторської пісні.

На концерті у Полтаві Саунд виконав близько 20 пісень, серед яких - відомі "Осіння симфонія вітру", "Ностальгія", "Любов" та прикольний "Поліптих", присвячений порам року. Окрім того, прозвучали пісні, які автор не виконував протягом багатьох років. І попри те, що виступ на квартирному концерті для Олександра був, як він зізнався, першим, йому вдалося майже загіпнотизувати слухачів і заслужити визнання полтавських (і не лише полтавських, бо на концерті були присутні іноземні гості) поціновувачів живого "саунду".

Євген Бриж.

«Насолоджуйся вітчизняним Sound’ом» - мовила до мене афіша квартирника, що мав відбутися у тому ж незмінному місці (Уютна 17/19) 17 лютого. Цього ж дня, увімкнувши випадково за звичкою наше місцеве радіо, натрапила на пісню, яку явно виконували наживо – в студії. І не помилилася. Це був прямий ефір з Олександром «Sound’ом» Музикою – гостем міста, виконавцем авторської пісні, лідером київського гурту «Zа Вікном». Через декілька годин мала з ним особисте знайомство – на тому ж таки квартирнику.

Заходимо. Звичні вже черги взуття різноманітних розмірів і стилів, гора верхнього одягу в шафі. Квартирою туди-сюди пересуваються люди. Легко впізнаю у хлопцеві на кухні сьогоднішнього виконавця. Привітний, емоційний і відкритий для спілкування Сашко легко заводив розмови з присутніми, час-від-часу відкидаючи спадаюче на лоба кучеряве волосся.

Почекавши, доки всі бажаючі всядуться зручніше на підлогу, Сашко привітався і вирішив починати. Оповідаючи коротко історії пісень, легенди про них і про людей, так чи інакше з ними пов’язаних, часом питав, чи бува ніхто ще не заснув? За Вікном місто накривало темне простирадло лютневого вечора, а в квартирі № 55 (адресу див. вище) двох десятків людей закутували роздуми і викликані прослуховуванням співу Олександра Музики, відомі лише їм самим, спогади і відчуття.

Пісні – ліричні, часто надміру задумливі, дещо депресивні… Гітарні акорди, частіше мелодійні перебори нот, навмисне підкреслюють і ще більше заглиблюють у безкінечні лабіринти думок. Саунд має хист до написання пісень про пори року: стало тепло від літньої серпневої, запахом пожовклого листя війнуло від «Осінньої симфонії вітру», морозно-сніжинковою прохолодою - від обох варіантів (старого і нового) «Зими», а яскраво-зеленою фарбою малювалась в уяві його романтична «Весна». Щоб ви не подумали, бува, що то було суцільне занудне збіговисько, мушу повідомити, що звучали й доволі жваві зразки творчості Сашка, гумору і динаміки яким не позичати.

Озираюсь навколо. В очах (тих із них, які не заплющені під час занурення в глибини ліризму) бачу легкий відтінок суму, тісно переплетеного з мрійливим спокоєм і власними переживаннями. Медитаційна музика.

Дві години з лишком, на додачу ще й із двома перервами, минули швидко. Відчуття – як наче після тривалого пісенного подоріжжя у чужий світ… Дякуємо. За щирість відданих емоцій.

Ялина.

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Sound, 02.03.2007, 18:00
Ну додаткові подяки тим, хто ще заходить на цю сторінку. Іноземним гостям привітання. Нехай вчать українську.
alkaris, 26.02.2007, 17:17
Позитив повний!
За душу взяли неорденарні коменти в адресу жінок :)))
Іноземним гостям теж дуже сподобалася музика, але дуже бідкалися шо слів не розуміли ;))))
Велика вдячність Сашку за виступ!
Nickeler, 24.02.2007, 11:55
Пардон, "в ЕФІРІ" а не "фірі" :))) очепятка
Nickeler, 24.02.2007, 11:54
Для Саунда: подяка за концерт і за інтерв"ю. Не знаю, Саунд, шо ти там мені наплів в фірі, мені здалося це все "абсолютно внятной речью." А спілкуватися з тобою в неофіційній обстановці взагалі супер. На жж відповісти поки галяк, бо я там не зареєструвала, облом. А від Паші теж привіт. Щодо прізвищ. Ну майже не переплутав. В ефірі я працюю під дівочим прізвищем. Так прикольніше :)))
Вишняkoff, 24.02.2007, 11:33
Фух, еле посчитал. Я шо, блин, математик? Саня, приезжай еще! Было круто! Желаю тебе творческих успехов и ваще!
Sound, 23.02.2007, 14:18
Прошу. Я старався. Сподіваюся, це не остання наша зустріч. Свої коменти щодо цього виклав на своєму ЖЖ saund.livejournal.com
Iгорко, 23.02.2007, 08:22
Подяка Олександру (Саунду). Рiдко можно почути таку чудову романтику. Я отримав великий позитив.

I подяка, а як же, Арт-клубу.
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте