Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
«Вместе споём эту песню весёлую!!!»

Автор: Ялина
Фото: РомкО’Сук

Кольорові афіші задовго до концерту запрошували на це дійство, обіцяючи 16-кіловатний звук, наявність дисків і плакатів груп та перетворення ювілейного «Рок-удару» на щось неймовірне. І от ми тут. Ось він, новостворений клуб «22» (м. Полтава, вул. Автобазівська, 2/9), біля якого ми зустрічаємо натовпи зголоднілих за рок-концертами людей. Я тут уперше, уявлення не маю, який інтер'єр, звук, сцена... Піднявшись закрученими сходами, потрапляємо у велике об'ємне приміщення, стіни оббиті чорним, підлога ступінчата, кольору асфальту. З десяток чи півтора рядів крісел, які на момент нашого приходу вже всі зайняті. Хтось сидить на підлозі, не зважаючи на те, що "в попу хойодно"…

Із певною затримкою концерт починається. На сцену, яка відділена від загального залу ременем (прив'язаним до двох колонок по її бокам) і правоохоронцями, виходить Андрій Гречаник - сьогоднішній ведучий і закликаючий до порядку (до речі, це доволі незвична для нього справа).

«...Добрий вечір, це я!
Добрий вечір, це я!
В небі сяє зоря,
а для тебе лунатиме пісня моя…»

(«Тримовна», Контрабас)

Шляхом предивних мовленнєвих комбінацій і діалогу з публікою Андрій оголошує перший гурт — найрокенрольнішу групу Полтави — «Контрабас». Вони, за усталеною традицією, починають виступ музичним привітанням. «Контрабас»не були заявлені в афішах, тому часу на їхній виступ було небагато, але вони встигли «розігріти» публіку. Недавно повернувшись із концертів в сусідньому Харкові, хлопці порадували новенькою піснею на вірші Сергія Жадана «Речі, що завжди в ціні».

«…А ты играй, я буду петь
вместе с тобой…»

(«Засиделись», Арахнофобія)

І перед публікою знову Гречаник, із тонкими натяками щодо страхів і фобій, які має кожен. Наприклад, боязнь павуків. Далі вже не треба пояснень - твердою ходою на сцену виходить Валерій Власенко. Він — і є «Арахнофобія». Він — голос, гітара, барабани, ритм, соло, бас, «іоніка», що там ще... Він сьогодні один. Але хіба ви це відчули? Хіба мало було драйву і надриву, хіба голос (хоча просто голосом назвати це важко) і гітара звучали менш переконливо? І ось, після довгої перерви ми чуємо й легендарне «Я — Дерево», і «Засиделись», і «Символы», і «Рисуй»...

«…А я им с порога:
- Что??? Поди не ждали?...»

(«Там, где за ветхою избой», ДорогиМеняютЦвет)

Виявляється, «Дороги» можуть змінювати не лише «колір», але і склад. Ви звикли до усталеної п'ятірки на сцені? Тоді вам також було незвично бачити у складі групи ще двох учасників — клавішника і ді-джея. По-новому зазвучали старі-добрі «Маскарад», «Марья», і навіть новіші «Портвейн и весна», «А на улице мороз…», «Всё по Фрейду»... Аранжування пісень дещо відходять від фолку (гармоніки й сопілки Богдана Петрушка починають губитися серед нагромадження ефектів), все ритмічніше стають барабанні партії, поступово наближуючись до більш сучасного звуку.

«…Каждой ночью сон пугает
я просыпаюсь, зачем - не знаю
лишь отголоском сна
город зовет в атаку
в клоаку
в клоаку…»

(«Клоака», Онейроїд)

У стан онейроїдного затьмарення знову занурив нас однойменний гурт. Відігравши як завжди відмінно, «Онейроїд» не відступив від незвичайної звички поєднувати музику і відповідний їй відео-арт-супровід. Удруге за цей рік презентувавши новий концепт-альбом «Lёd» (цього разу вже більш широкому загалу), гурт виконав із нього пісні у відповідному заморожуючому стилі — я чую: «Женщина изо льда, Ізольда»і уявляю собі вкриту тонким шаром криги жінку, навіть її застиглий вираз обличчя… недоведені до кінця рухи… отож бо й воно, що це МІСТИЧНЕ поєднання слова+музика+ виконання+іще-щось-що-важко-описати, здатне мати такий вплив на свідомість!.. Оце, власне, і все, що хотіла я написати про їх виступ.

«…Він витягнув сонце,
Цей рибак…»

(«Сонце», Транс-формер)

Останніми ударяти рок вийшли іменинники «Транс-формер», які напевне порадували публіку перевіреними хітами «Сонце», «Калина» (слова Т. Г. Шевченка), «Подводная лодка», навіть новою пісенькою і повідомили про початок роботи над кліпом. Під час виступу на задньому плані виднілось те саме сонце, яке витягує рибак в найвідомішій пісні гурту. Складається враження, що група трохи застигла на місці, не зважаючи на випущений не так давно альбом «Стигла вишня» — плід багаторічного напрацювання... Так чи інакше, сприймають «Транс-формерів» доволі жваво, в музичному ж плані у групи все в порядку. І ще раз — із Днем народження.

Майже всі наявні в продажу альбоми і компакти груп, що радували присутніх своєю творчістю того вечора — до кінця концерту розмели. Впадала в очі видана нещодавно збірка сучасного українського року «Євшанзілля», в якій своєрідним заголовком є однойменна пісня почившої в Бозі групи «ПсевдоНімБ». Серед інших, представлених на збірці речей — «And everybody f*cks you» (Мертвий Півень), «Зима» (ДорогиМеняютЦвет), «Подорож» (Майор Пронін), «Казав батько» (Краяни), «Хто ти є» (Е 42), «Вітер» (Транс-формер) та інші. Всі бажаючі також мали чудову нагоду отримати автографи всіх ДМЦ-шників на яскравому плакаті, які тут теж можна було придбати.

Отримавши вдосталь енергетики і драйву, натовп тепер вже нагодованих роковищем людей сунув до виходу… До наступних років «ударів»…

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
PUNK, 13.03.2007, 13:25
ЗАКРЫЛИ ТЕМУ, ВСЕ ВЫДОХЛИСЬ, да и ваще, давно это было :) всем привет!
SenYa, 07.03.2007, 22:24
Да фотки неплохие, только вот вопрос а где собственно рок н рол? А том не кажется что это фотки с концерта Любе какого-то (особенно последние), ну звыняйте, не знаю как выглядит рок н рол в Пултаве я не местный, а вот на тему статьи — всё так красиво написано, но почему то аж не хочется читать — ощущение что просто сухая работа журналюги, и никакого вложение души в свой труд, в общем проще надо быть . Хотя не мне судить, я так за пивом вышел. ИМХО альтернативная статья приятней и роднее.


зная фанатизм автора к орфографии — перед выкладыванием комент был проверен Microsoft Word. По сему все претензии прошу высказывать к Биллу Гейтсу.
компостер, 06.03.2007, 00:56
вот нарыл о нашего,которого у нас же ненавидят на всех уровнях за стабильное существование и прорывы из провинции в иной мир
http://www.trudu.net/article.php?id=1105
компостер, 05.03.2007, 12:43
да тут большая часть таких луганчан
PUNK, 05.03.2007, 08:39
А кто думет что Полтава болото — пусть валит в Луганск!!!!!!!!!!!! :)
компостер, 04.03.2007, 01:01
мне вот не ясно почему полтава-болото.я так не считаю.у нас на полтавщине достаточное колличество талантливых людей ,которых знают в современном запериферийном мире
Magma, 03.03.2007, 17:35
Везет тебе Ялына в школе на уроки ходила ;)
даж завидую немного ;) А то мне к примеру пиво и рок-н-ролл мешали :)
Ялина, 03.03.2007, 15:29
таварісчі!! може я і "ребенок", але хоча б відвідувала уроки російської і української мови свого часу.
шуршунчик, 03.03.2007, 13:41
хорошо компосируем :)
компостер, 02.03.2007, 21:20
хорошо сидим
Plaxov, 02.03.2007, 20:17
Голубой рецензент
Офигевший читатель
ну блин набросились на ребенка то, есть хороший панк принцип делаешь сам дай сделать что-то другому. Если руки чешутся чето пописать заходите сюда
http://diyclab.moy.su/
у нас народ позубастей будей :)
Голубой рецензент (не Ахтунг!!!), 02.03.2007, 15:40
Ну! Ну! ЙОЛКА! И объясни, пожалуста, что такое граматично-синтаксичних лексем, я с удовольствием послушаю!!! и посмеюсь!!!
Офигевший читатель, 02.03.2007, 12:37
Ну ни фигасебе !
Полтава будет оставаться болотом, пока вы будете кусать друг друга за Ж.
PUNK, 01.03.2007, 14:01
всегда есть хорошее и плохое, гавно и белые простыни, горы и моря, рыбы и слоны — нада привыкать ко всему, чем больше ты начинаешь ложить свой большой и толстый на происходяшюю всяческую фигню, меньше обращать внимание на ненужные разговоры твоих зависников тем быстрее ты становишся выше над всеми ими и преобретаешь другой смысл… смысл, котором ты лучше них … ПУСТЬ ЭТО БУДЕТ сказано для всех, мне хочется чтобы каждый нашел в этом смысл и не тратил времени понапрасну копаяь в дерьме соседа, а побольше задавал вопрос себе: "а что я сделал такого, что потрясет мир?.." А самое классное что мы все разные, посмотрите вокруг! ЁптЫть!
Ялина, 28.02.2007, 11:48
Чорний рецензент, я спокійно ставлюся до таких питань, а років мені доволі небагато, але це відносне поняття — як і все інше у світі (привіт Ейнштейну!!!). Чомусь адресу свою ти не залишаєш — я б поговорила в приватному порядку.
Усім іншим — КУ!
Iгорко, 27.02.2007, 13:41
Ялина не звертай уваги на цих ……
Пиши. Бо твої статтi є твоїми. Це твої почуття, думки, … А "критики" завжди будуть. Вони критикують кого завгодно. I Котляревського, i Пушкiна, i авторiв Бiблiiї.

Чорний рецензент, Лонгер та iншi читайте мiсцевi газети i насолоджуйтеся професiйними статтями.
Крапля, 26.02.2007, 23:42
Чорний рецензент, зовсім недоречне запитання! по перше Йолка — таки дівчина , ну хто можу нахабно так віком цікавитись?! по друге, написання статті зовсім не залежить від її віку!!оскільки все відносно, можеш бути йолопом і в свої "мудрі й поважні" 53 роки (наприклад), або навпаки..ну це я так…своє ляп виставила, щас і мене .вибачте на слові, обісруть…
Чорний рецензент, 26.02.2007, 22:54
А скільки тобі років, дивчино?
Ялина, 26.02.2007, 14:45
шановні мої дописувачі, чорні, білі, довші рецензенти й усі інші!я не маю наміру розбирати мої звіти по літерці і фразі. Якщо ви хотіли прокоментувати мою статтю з наукової професійної точки зору — то ви це зробили. Я не маю таких глибоких знань з журналістики: бо нема відповідної освіти. У мене були різні причини і мотивації до написання такого роду звіту. Якщо ви напишете кращий — буду за вас щиро рада.
Longer, 24.02.2007, 20:03
ну как для журнала аля "Cooll", так сказать восхищение девушки подростка большими и крутыми валасатыми дяьками катит
Чорний рецензент, 23.02.2007, 21:50
Тексту бракує структури. Недоречні цитати із пісень виконавців є неінформативними. Фотоматеріал з технічної точки зору потребує доопрацювання
Білий рецензент, 23.02.2007, 19:21
Матеріал подано ахуєнно, все зрозуміло, добре відчувається атмосфера дійства. Автор не уникає змістовних, емоційних слів (драйв, надрив). На щастя, у статті відсутня нікому не потрібна критика інтер’єру. Матеріалу не бракує об’єктивності подання. Стилістично текст виглядає в міру "вологим" для сприйняття.
Чорний рецензент, 22.02.2007, 22:27
Матеріал подано із надмірними деталями, із поданого ні слово не зрозуміло про якість звуку, атмосферу виступів гуртів. У статті вжиті змістовно неповноцінні слова (драйв, надрив). Вступ занадто затягнутий, а його текст не передає загальної аури дійства, слід було б зосередити увагу не на "ступінчатій підлозі", а на критиці інтер"єру. Бракує об"єктивності подання матеріалу, зокрема не висвітлені недоліки організації. Стилістично текст виглядає занадто "сухим" для сприйняття.
компостер, 22.02.2007, 13:38
я почему про сольники написал(только потому что считаю что в полтаве полноценный концерт могут провести не все команды . вот и было бы интересно посмотреть кто чего самостоятельно может сделать.и по-моему концерт и выступление в маленьком уютненьком клубике человек на 100 это совершенно разные вещи.
PUNK, 22.02.2007, 08:55
хорошо что пишут, про сольники : ДМЦ этим уже занимается, только в Харькове, всех приглашаем :) НО! Надеюсь что скоро и в Полтаве сделаем подобное мироприятие, с предложениями и пожеланиями милости прошу в форум на нашем сате www.dmc.net.ua :)
Ялина, 21.02.2007, 15:46
мені теж сподобалась "альтернативна стаття". поважаю, коли люди можуть попустити все на світі. сама так роблю.!!!! особливо подобається стиль і манера викладу думок, велику увагу приділяю розбиранню змісту написанного, яке часами криється під нашаруванням граматично-синтаксичних лексем.Удачі і творчих здобутків авторам.
компостер, 21.02.2007, 15:31
прочёл две противоположные в чём-то статьи.вобщем повторюсь мнения есть — и хорошо. пора уже каждому коллективу исключительно свои сольники организовать . тогда и станет ясно кого люди больше всего любят . и кто необходим публике а кто нет .
Web, 21.02.2007, 08:19
Жалею со страшной силой что не смог попасть на сие магическое действо!
oi, 20.02.2007, 21:49
не , про Легион лутше
yaro, 20.02.2007, 20:45
Дякуємо Валерію, що запросив Контрабас виступити на Рок-ударі. Здається, нічого поганого з того не вийшло. Здається і надіюсь!
Крапля, 20.02.2007, 19:46
думаю Йолкє більш сподобалось післяконцертне дійство) як в принципі й мені)))
Батура, 20.02.2007, 17:49
"Альтернативная статья" понравилась.
Дейдре, 20.02.2007, 13:45
ВСЕ ПРАВДА!!! адабрям
некто, 20.02.2007, 11:23
альтернативная статья:
http://diyclab.moy.su/publ/4-1-0-72
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте