Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Танці під BREM STOKER на «похоронах» ЛІНКІВ

Автор: Ялина
Фото: РомкО’Сук

Поспішаю. Запізнююсь. Хоча яке може бути "запізнююсь" на припанкований концерт? Все одно ж вчасно не почнуть. Біля входу в "Легіон" (а в народі - "Геліон") юрмляться підлітки, діапазон віку від ранніх 14-ти до е-е-е... переважно 18-19-ти... Перехожі з перемінною цікавістю намагаються розгадати причину присутності на Жовтневій цієї ватаги дивно одягнених тінейджерів, у їх очах подив і байдужість водночас (хоча яке нам до того діло, що там у їхніх очах?..). Навряд вони колись чули ті групи, які п'ятничного вечора давали драйву в цьому барі-підвалі. А саме: полтавчани "Лінки" (які грали свій прощальний концерт) і гості з Рівного "Брем Стокер".

А чому, власне, "прощальний"? Вони що, кудись переїжджають? В певному сенсі, так. Група "Лінки" розпадається і її частинки тепер будуть складовими інших проектів, а яких - ще достеменно не відомо. Iз творчістю цієї відносно молодої команди я знайома не надто близько, бо чула її переважно на якихось збірних концертах, типу триб'юту "ГрОбухи", чи "Маzепа-fest", чи "Червона Рута"... Точно знаю, що під цю музику можна добряче настрибатись, наштовхатись поміж натовпом, послемитись і наробити ще купу подібного неподобства. Що можна буде робити під пісні, які надалі робитимуть учасники групи (нехай і в різних командах) - побачимо, а швидше, почуємо, пізніше...

Це, так би мовити, господарі, але треба ж розказати і про гостей міста. Група зі знайомою з дитинства назвою, що невідомим чином збіглась iз іменем автора "Дракули" (хи-ги, на питання про причину такої назви відповідь була максимально проста: бо не придумали нічого кращого), приїхала до нас удруге (вперше вони були тут улітку) з далекого міста Рівного. З того самого Рівного, звідки родом і рокабіли "От Вінта". Власне, сьогоднішні гості починали теж iз рокабілі, і навіть увійшли в тематичну рокабiльну збірку, причому були однією з двох команд на тій платівці, що співали українською - ще одною були "От Вінта".

Коли я вперше почула цю групу, а точніше, їх альбом "Танцюйте, баби!", то уявляла собі такеньких хлопців, того ж віку, припустимо, що й наші "Лінки". Бо музика така. Відв'язна, стьобова, драйвова і енергійна. Коли зайшла на офіційний сайт гурту, особливої уваги на склад теж чомусь не звернула. Може тому, що була впевнена в своїх попередніх уявленнях... Але, як виявилось, я трішечки помилялась…

Та повернемось до концерту. У маленькому приміщені цього підземного псевдо-концертного залу гардеробом і одночасно кулісами (там під час виступу "Лінків" відпочивали і настроювали інструменти музиканти "БС") служила маненька кімнатка, куди всі й запхали свій верхній одяг. Так зробили і ми, але, звернувши увагу на присутність там цих самих музикантів, я не втрималась, і задала декілька питань. До вашої уваги ця несподівана розмова:

- Привіт, ви не проти, якщо я вам пару питань задам?
- Та будь-ласка.
- Насправді я не спромоглася зайти на ваш сайт, почитати елементарно історію, тому питання: скільки вже існує група?
- 10 років.
- Дійсно? А постійно грали те, що й зараз граєте? На афіші вказано: ска-панк…
- Та ні, починали ми з рокабілі. Ми тоді ще увійшли до збірки рокабільної, і при тому, що співали українською, а на тій збірці всього двоє нас було таких: ми і "От Вінта". Кияни тоді (типу "Mad Heads") боролись за чистоту стилю, бо там переважає англійський текст… (так, розмовляючи, гітарист Льоха роздає список пісень, змотує якісь проводи, коротше кажучи, музиканти готуються до виступу…)
- А самі ви які музичні смаки маєте?
- Ну, на футболках написано.
У самого Олексiя - Курт Кобейн, iз чого ми робимо висновки, що слухають "Нірвану". А от у басиста Мiшанi - Брітні Спірс. Теж непогано, сміємось, та все ж віримо на слово (а то ще почнуть співати якісь супермегахіти). У соло-гітариста футболка з логотипом "От Вінта". "Він - їх колишнiй звукорежисер, - пояснюють, - залишилось ще".
- А читаєте що? У нас вчора був Жадан, до речі…
- У нас у Рівному ми робили літературний вечір Карпи і Покальчука. А з Жаданом… так, теж хотіли разом шось робити, але потім якось шляхи розійшлися.
- Які маєте плани на майбутнє?
- От на весну плануємо просто взяти одну-дві групи, поїхати і зробити такий собі тур по містах, якщо ми це зможемо, бо то всьо плани поки що, ми не знаємо буде воно чи ні… Дуже важко на Україні це все робити, бо молодіжну культуру практично дуже складно розвивати. А це може бути і хіп-хоп, і рок-музика, і панк, і емо - це все молодіжна культура. Наприклад, дуже багато у нас у місті (Рівному) реперів, але за останній рік не було жодного реп-концерту. І це дуже погано.
- А чому? (це вже поряд стоячий Ігорко хоче з'ясувати причини такої ситуації)
- А тому що ніхто не хоче зв'язуватись.
- Грошові питання?
- Ні, не грошові, просто державна політика така, що це ніхто це підтримує. Ніякі напрямки. Воно все зараз в упадку…
- Навіть народники і ті, здається, теж… - підключається до розмови соло-гiтарист.
- Наприклад, у Рівному ті ж самі "От Вінта", щоб добитись того, що вони мають - це, знову ж таки, десятирічний досвід…
- А що врятує українську музику?
- Такі хлопаки, як ваші "Лінки".
- Вони прощальний концерт грають…
- Вони трансформуються!
- А які ще, можливо, команди слухаєте-знаєте, може східні якісь?
- У східних гуртів не подобається одне: дуже добре грають, але не подобається російська мова пісень. Це дуже погано. Ми виступали неодноразово в Росії і ми знаємо, що ми там зі своєю російською нікому не потрібні.
До розмови підключається Мiшаня:
- Коли ми виступаємо в Росії, то зал ділиться на дві половини, одні кричать: "Хохли - козли", а друга половина дуже жваво підтримує нас. Але це краще, ніж коли виходить гурт, співає російською мовою, і вони всі байдужі. Вони відчувають акцент. Ми - ні, а вони відчувають.
- Розкажіть про ваші місцеві фестивалі. Є такі?
- Так, ми є засновниками фестивалю "КуРок" - емо-фестиваль для підлітків, фестиваль важкої музики. Там емо-гурти, хард-кор-гурти в основному грають, хоча були концерти де і більш попсові групи виступали…
- А що таке попса?
- Це люди, які хочуть заробити гроші своєю музикою. Швидко заробити.
- А ви не хочете заробити?
- Ми заробляємо гроші своєю музикою, але не швидко (сміються). Але ми можемо собі дозволити приїхати до "Лінків", зіграти, і знехтувати гонораром, бо у нас нормальні стосунки з цими хлопцями. Ми їздимо і в інші міста, на багато фестивалів, граємо, стараємось саме підтримати цей рух.
- Ви молодці! Дякую за розмову!

І от у залі вокаліст "Лінків" Паша говорить щось подiбне: "А сейчас я назову первую часть названия группы, а вы - вторую. БРЕМ ...". "СТОКЕР!" - чую я у відповідь. "БРЕМ! ..." - кричить він знову. "СТОКЕР!!!" - так само кричать йому підігріті пивом і музикою чуваки.

Крізь натовп пробирається дядько з гітарою у футболці iз зображенням Курта Кобейна. За ним просувається і решта групи. Басист, на чиїй футболці красується напівоголена Брітні Спірс. "Таки фанат, - думаю я, - по ірокезу видно". Соло-гітарист, барабанщик. Вони просять пару хвилин, щоб налаштувати інструменти, і починають...

Ці хлопці, здається, неабияк люблять дівчат, бо кожну другу пісню їм присвячували. Ну і що, що якась там "не дала" (ла-ла-ла, між іншим), зате є ще одна - "сама гарна дівчина в селі", і, певно, то для неї ліричний герой бремстокеровських пісень свої "кращі джинси натягнув" (в карманах яких "за місяць платня") і випитував її алкогольні смаки...

Взагалі-то, група виконує не лише власного авторства пісні, я й робить доволі прикольні кавери на безперечні хіти, типу Скаївської "Тебе це може вбити" чи Біликівської "Так просто".

Публіка і надалі стрибала, штовхалася, слемилася і робила ще купу подібного неподобства. Вся група майже притислась до стінки, біля соло-гітариста постійно шниряли якісь люди, бо стояв він біля самого виходу, добре хоч гітару не зачіпали... Повітря в приміщенні явно бракувало, тому вирішили зробити перерву, після якої рівненчани обіцяли заграти ще пару пісень.

По завершені основної, так би мовити, частини, публіка вимагала біс - і вона його отримала. Ска-панківську обробку української народної.

Після концерту було довге розписування на щойно розкупованих дисках, які група привезла з собою. А в голові чомусь крутилась нав'язлива фраза: "А кльово хлопці лабають!"…

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Крапля, 08.02.2007, 21:59
Лёха! дякую вам за кавер на Пупсега!!! я просто ненавиджу Тіну Кароль, а тут як бальзам на душу))
Лёха, 08.01.2007, 18:26
мы замутили запись и издание сборника украиноязычного панка, все желающие шлите демо http://ukrpunk2007.narod.ru/
Лёха, 08.01.2007, 14:20
Есть сайт http://nepopsa.rovno.ua/ там все наши альбомы и очень красиво про ихм написано! Есть сайт http://brem-stoker.rovno.ua/ но там тоже самое и интересно тока видео!
Он же, 05.01.2007, 23:01
Вопрос к ребятам из Брем Стокера:
Можно ли где-нибудь в интернете скачать вас и послушать?
Вишняkoff, 05.01.2007, 22:59
Сам ты давно умер и всё это ты видишь в своем посмертном бреду: каждый день на работу!Ааааааа! Короче, мне написали чуваки из России, что нижеоговоренная этническая проблема — это псевдопроблема. И что самое главное не петь в Абхазии на грузинском:-))))
voronopad, 05.01.2007, 21:50
Панк давно и наджёжно умер.
И наверное к счастью…
voronopad, 05.01.2007, 21:50
Панк давно инаджёжно умер.
И наверное к счастью…
Лёха, 01.01.2007, 19:45
Что касается Гадюкиных, так в быту они все говорили по русски и ВВ запели на Украинском в прикол:) А Карамазавым реально кричат хохлы-козлы и к томуже нашего брата сейчас в России не очень любят!!! А выбор как петь и что играть это типо вещщь индивидуальная и часто привязывается к определённым местам исполнения! Ну типо джаз и хор в рок-клубе не исполняют, так и язык, пишиш по русски значит вход в Ляльку и Останню Барикаду закрыт! Бо у них такие правила! И нечё их ругать, бо всему своё место!
Вишняkoff, 31.12.2006, 00:48
Блин, та чё ж не влезло? Хотел написать: спасибо ребята за хороший образ, не прощаемся…
Вишняkoff, 31.12.2006, 00:46
Извиняйте, ребята, никого не хотел обидеть и тем более ругать. У меня тоже есть 1-2 песни на украинском, но они родились чисто случайно и только потом дошло, что они на украинском. Но, зачем пытаться искусственно поднять уровень какой-либо национальной культуры? Когда в культуре появляются гениальные личности и такие-же произведения искусства, то уровень поднимается автоматически. А по-другому его никак не поднимешь. Вот взять к примеру группу "Брати Гадюкіни", это было действительно гениально, но они ж не ставили целью поднять уровень, просто лабали себе чуваки в кайф. Жаль, что уже не играют. Как они на "Рождественских встречах" у Пугачевой в начале 90-х бабахнули песенку "Рок-н-ролл рада" это было мясо! А группа "Братья Карамазовы"(еще одни братья) кто им крикнет из зала "хохлы-казлы!"? А Чиж — он ведь тоже хохол из Харькова. Единственное я не совсем врубился про монаха в публичном доме. :))А что, это — прикол."Монах в публичном доме" надо куда-то применить:)) Спасибо, р
Лёха, 30.12.2006, 12:01
Вишня, ты правильно говориш! И плана в языкопении ни какого нет!!! Брем Стокер живёт в таком городе где мы говорим одинаково много и по русски и по украински! Просто когда-то в 1996 году в городе рОВНО ВСЕ ПЕЛИ ТОЛЬКО ПО РУССКИ И мы запели на Украинском потому что это была контркультура, мы и группу создали для того чтоб доказать что может быть панк УКРАИНСКИМ! Потом конечно От Винта, Шмели и многие другие запели на ридний мови, но мы свой выбор сделали сразу и повторюсь, у нас два родных языка!!! Вишня, ты пишеш по русски и это твой выбор, если выбрал путь монаха в публичный дом доступа нет! Есть масса клубов и площадок где мова не имеет значения и они будут всегда!!! но не ругай тех кто хоть пытается, за счет украинских песен, как-то поднять уровень украинской культуры, ведь Родина наша ТУТ! И поездев по России мы для них ХОХЛЫ и наши русские песни, какимы бы они не были талантливы, им не интересны! А вот Сердючка зеБест!
Ялина, 30.12.2006, 09:30
до речі, ми цього чувака з цитатою з Пургена (мабудь??) на кусухє зустріли там.))
Вишнякофф, з тобою згодна!!!!
Вишняkoff, 29.12.2006, 20:12
А если человек в повседневной жизни думает и говорит по-русски, а со сцены по-украински, значит всё это понарошку…
"..это просто такая такая игра,
это просто такие штаны…"(Умка)
Вишняkoff, 29.12.2006, 20:07
Вот только я не могу согласиться с мнением о том, что петь по-русски это плохо, а надо петь по-украински. Если текст тупой, то хоть по-русски, хоть по-монгольски, все равно будет тупо. А писать "на мові" потому что на это есть гос-заказ это еще хуже. Какие ж вы тогда будете панки? Может панкуха сейчас заключается в другом? Может появился гос-заказ на панкуху? Я пишу по-русски потому что у меня это получается лучше чем по-украински. Другие авторы, я думаю, тоже. А не для выражения или продвижения каких-либо национальных идей. В отличии от людей собаки, например, не разделяются между собой на породы и при этом почему-то понимают друг друга. А мы построили вокруг себя стены и живем в национальном концлагере. Потому что:"Всякое государство — концлагерь" (как написал один парень на спине своей косухи, за что перед ним снимаю шляпу). Вот например, группа Контрабас кайфово поют по-украински, потому что они думают и говорят на этом языке, не стараясь кому-либо угодить. Правда ж Серёга?
Вишняkoff, 29.12.2006, 14:58
От блин, чё я профтыкал? Надо было сходить…
Лёха, 28.12.2006, 08:29
Спасибо Полтавской публике! Вы умудрились мясо сейшена не превратить в ФАРШ! У вас наверное самая культурная публика на украине, бо например в Луцком клубе Оболонь, в момент жёсткого слема, я получил микрофоном по зубам!!! а места там было намного больше!
РомкО’Сук, 28.12.2006, 07:35
Мішаня, 14-рiчнi, не знаю якi, але були — читай коментар MaZaHaker-а отут: http://rock.kiev.ua/arhiv/2006/148 ;. А концерт, дiйсно, був жир! ;)
Ялино, 27.12.2006, 19:07
товарісчі, там дійсно були 14-річні, все-таки я очі маю..
концерт був кльовний — дійсно, а шо вам в 14-річних не подобаєцця — не знаю.
Мішаня, 27.12.2006, 14:45
які ще 14тирічні?! — дівчинко ти шо!!!!))))) Концерт жир був — ))))
Cannibal, 27.12.2006, 14:35
Да було гарно але на утро недуже
гарно відірвалися !!!
ІГОРКО — З днем народження !!!
вано, 26.12.2006, 12:20
када приедут снова?
Ігорко, 26.12.2006, 10:02
Молодці хлопаки з Брем Стокера. Гарні були танці.
Plaxov, 25.12.2006, 19:23
Эх апередили меня однако, таки не успел раньше статейку закончить :), зато фотки выложил раньше, статейку сваю довояю через пару деньков, а то работа пригрузила будет интересно заходите сотрите если че
http://diyclab.moy.su дет в четверг точно будет
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте