Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Нацiональний фiнал GBOB у Мукачiвському замку «Паланок»

Автор: Ялина
Фото: РомкО’Сук

Писати про побачене мною у красивому місті Мукачевому, а точніше на подвір'ї замку Паланок - дуже складно. Хоча б тому, що я зовсім не прихильник тієї музики, яка переважала на фестивалі. А тепер, пiсля прослуховування всього, що там звучало, я стала не тільки неприхильницею, а вже і противницею такого роду музики. Далi поясню чому.

Попередньо розглядаючи розклад учасникiв, відмітила для себе декілька груп: вже добре знайомі "От Вінта", полтавські "ДорогиМеняютЦвет", і "АтмАсфера" (я вже чула про них, але не чула їх музики). Звичайно, не виключала і можливості почути щось нове і цікаве серед інших виконавців - тих, що пройшли регіональний відбір, а це вже саме по собі варте уваги. Так думала я, наївна, читаючи список груп... Ох…

Перш за все, я була дуже здивована, коли на афіші в одному з магазинів Мукачевого (увесь центр міста був завішаний кавового кольору плакатами реклами ГБОБу) вичитала, що вхід, виявляється, платний! Справа в тому, що на офіційному сайті GBOB згадана афіша була зменшена рівно настільки, що не можна було розгледіти саме цієї інформації... Коштував вхід - не багато-не мало - 30 грн. (20 iз флаєром). Флаєр ми дістали випадково - зустрівши на вулицях міста хлопців iз Ужгорода, які не пошкодували для туристів iз Полтави ці папірці, що давали можливість зекономити червiнець.

Прийшовши рівно на шосту вечора до замку, мали змогу ще потинятись - і навіть намагались достукатись до розуміння охоронців, які ну ніяк не хотіли пускати хоч на хвилинку подивитись "Паланок", огляд якого був закритий на час концерту. І навіть аргументи щодо тривалості часу, проведеного в потязі від Полтави до Мукачевого (без трьох годин доба), не зламали потужну оборону спокою музикантів, які мені були відверто по боку - мене цікавили мури, атмосфера середньовічності, архаїчності… Ой, я ж про ГБОБ пишу, вибачте...

Зайшовши на подвір'я замку, не можна було не захопитись розмахом організації дійства - сцена, що стояла на висоті метрів зо п'ять, гарне світло, пізніше з'явились ще й умовні "екрани" - діафільми, для яких полотнами служили стіни замку. Лiворуч від сцени постійно крутили рекламу - так що кожен iз присутніх міг досконало вивчити виробництво пластикових вікон; крім того були ролики про минулорічні ГБОБи, але й вони швидко набридли. Праворуч же - наживо показували публіку і вихід кожного гурту на сцену.

До початку самого дійства ми встигли ще й поспілкуватись iз Юрком Зеленим, який допивав свою "…п'яту каву…", нарікаючи організаторам, що ліміт фінансів на неї (каву для зігріву) вже вичерпано і, мовляв, треба б починати концерт… На запитання про найнижчу оцінку (за 20-бальною системою), яку планує ставити в якості члена журі Юрко, вiн вiдповiв: "Можу поставити i 1, але зважаючи на те, що групи пройшли певний відбір, одиничок, думаю, вже не буде". Як виявилось потім, одиничок, дійсно, не було, зате були двiєчки… Щодо претензій на перемогу i, відповідно, на поїздку до Лондона найбiльш відомого з усiх учасникiв - гурту "Ot Vinta" (мовляв, в Європi зараз знову модне рокабілі), упорядник "ФДР-вістей з Краю" зазначив: "В Англії не розуміють українську мову, а "От Вiнта" грають УКРабілі, отже ефект від їх пiсень зменшиться рівно на половину". Також, вiдповiдаючи на чергове запитання, Юрко зауважив, що росiйськомовнiсть певного гурту навряд чи вплине на його оцінки…

Але то деталі, найголовніше почалось о 19 год. - рiвно на годину пізніше запланованого. Ведучий, що вів концерт не вражав аж ніяк - і це стало ще відчутнiше, коли його змінив Михуїл, який відіграв перед цим як вокаліст "Абздольцу" . Але до цього, безумовно, повного абздольцу, ще повернемось...

Починали, згідно жеребкування, "От Вінта". І я з самого початку була задоволена - танцювала "рок-н-рол для черепах". Зіграли хлопцi непогано, принаймні публіку розворушили.

Наступний номер програми - "Абздольц". Після їхнього виступу чомусь задалась питанням: а що ж краще, "сіські" чи "піські" (вибачайте за дослівну цитату)? Поясність мені, малому дівчаті, і чим ця музика краще ніж висміювана (це вже у ролі ведучого) Михуїлом попсня чи шансон?..

Наступнi учасники, "Широко Закриті Очі", запам'яталися передусім духовою секцією, яка, до речі, під час чужих партій "ковбасилась" на сценi по повній.

"ДорогиМеняютЦвет", незважаючи на чомусь трохи гірший звук, порівняно з іншими виступами, відіграли непогано. Вони хоч і мали не характерні їм елементи одягу - кольорові гетри, дивні зачіски, але припанкованість у їх вигляді не була присутня в музиці.

"Hellion". А отут і почався до-о-овгий період, коли менi більше хотiлось пройтись де інде, і взагалі, "дайте мені навушники, і вимкніть цей гуркіт!". Що ви кажете? Це музика?? Вибачайте, але я так і не розібрала, на якій мові це було "співано"…

"Tango Tempo". Родзикою був негр-вокаліст, який навіть встиг за відведені на виступ 10 хвилин часу представити групу. Може, грають вони і професійно, але я такі команди, з дуже подібними піснями, можу побачити, увімкнувши у будь-який час дня чи ночі ТБ. Не виїжджаючи в Мукачеве.

"Etwas Unders". Мабуть, ніхто з тих, хто чув їх того дня не міг сказати - ось той гурт, який переможе. Звичайно, такий вокал укарбовується в пам'яті. Браво, Олено, ваш емоційний спів вразив журі. Але при оголошенні результатів я не відчула ЖОДНИХ емоцій від слухачів…

"Андерсен". Знову ж таки, ну, не прихильник я такої музики, вибачте за надмірну тавтологію.

Після них на сцену вийшли гостi фестивалю (хоча швидше їх можна було назвати господарями, адже вони з Мукачевого) - гурт "Без обмежень". I треба сказати, їх виступ вигiдно видiлявся на фонi попередніх - звук був на належному рiвнi, на сценi увімкнули додаткове освітлення, навiть влаштували невеличке лазер-шоу…

По тому конкурсну програму продовжили "S.S.S.R.". Ці хлопці, вдягнуті у кольори, властиві країні, співзвучнiй з їх назвою, зіграли щось схоже на панк, але з домішками ще чогось - і вийшло "С.С.С.Р."...

"АтмАсфера". Тут я знову з цікавістю дивилась на сцену, споглядаючи оригiнальне виконання фольку, і цим виступом була зачарована - група якісно відрізнялась від інших, звучавших перед і, як виявилось потім, після неї.

Серед усiх наступних гуртів (включаючи i ще одного гостя - хедлайнера фестивалю - гурт "Тол") виділити з пам'яті можу лише "Мерву" - в пошуках фольку в тому нью-металі, як представив їх ведучий, я підійшла ближче до сцени, і знайшла не лише чорну вишиванку на одному з учасників групи, а й сопілку, на якій він грав. Вибачайте, але інші змогли лише злитись в одну довжелезну гупанину інструментів. Ну, хіба що "АННА" привернула увагу наявністю бодай хоч якоїсь мелодії, та й мову текстів, принаймні, можна було розібрати, а це вже дещо…

Чомусь судді надто довго вирішували, яка з команд представлятиме Україну в Лондоні, тому дозволили собі на годину затримати оголошення результатів. У цей час обидва ведучих мали розважати ту нечисленну публіку, яка все ж таки вирiшила дочекатись підсумків - і тут почався вже неодноразово згаданий абздольц! Добре, що дітей навколо не було помічено, бо те, що мали вислухати всі присутні не лізло ні в які ворота. Так розмовляти можна зі своїми знайомими і друзями у вільний від роботи час, але не зі сцени і не в мікрофон.

А результати виявились такими:

 1. Etwas Unders — 196 балiв
 2. АННА — 195
 3. Мерва — 191
 4. АтмАсфера — 187
 5. Tango Tempo — 180
 6. Бес Головы — 166
 7. Широко Закриті Очі — 165
 8. Андерсен — 160
 9. OT VINTA — 157
 10. H.E.T. — 155
 11. Абздольц — 144
 12. S.S.S.R. — 132
 13. ДорогиМеняютЦвет — 129
 14. Hellion — 114
Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Анжела, 05.01.2010, 02:36
ГРУППА MERVA УЖЕ ТОГДА ЗАЯВИЛА О СЕБЕ ОЧЕНЬ ЯРКО!!! ОНИ БОЛЬШИЕ МОЛОДЦЫ И ОЧЕНЬ ДАЛЕКО ПОЙДУТ!!! ГОВОРЮ, КАК ЧЕЛОВЕК, КОТОРЫЙ В МУЗ. ИНДУСТРИИ УЖЕ 15 ЛЕТ! ВОКАЛИСТ — СУПЕРХАРИЗМАТ!!!
Я ИХ ОБОЖАЮ!!!
АНЖЕЛА, ХИТFM
ХулиGun, 01.02.2007, 17:00
ТОЛ — гупанина! Полный абздольц!!!!
Ялина, 20.01.2007, 21:07
як тут неодноразово вже говорили, я дуже суб,єктивна, справа в тому, що я не надто люблю важкі стилі, нехай як якісно їх будуть грати. Якшо це приносить задоволення іншим — пажалуста, слухайте на здоров,я. проти гурту Мерва нічого проти не маю. впевнена, у них і без мене достатньо прихильників. я лише "танцюю про архітектуру", тобто пишу про музику. і ніякий я не журналіст, і кожного разу лише намагаюсь писати. ото і все.
Джона, 11.12.2006, 20:02
"MeRvA"

/Рівне — Київ/
Гурт був заснований Петром Зарудним — вокалістом гурту.Мав різні назви: "Віра","Ейфорія". І тільки у 2004 році був остаточно визначений склад Мерви.

За попередні роки творчості гурт ніколи не вміщувався у рамки якогось одного чітко визначеного направлення у своїй музиці . Хард, нео-метал, кор, хард-кор, фолк-метал… Відбувалися нові зміни стилю, що призвело до змін у складі гурту. Так, у 2004 році до "Мерви" приєдналися новий остаточний гітарист Данило Заікін та сопілкар Максим Бережнюк, який чітко приєднав етнічн мотиви. Але виникали труднощі з бас-гітаристом, місце якого на теперішній час займає Іван Гнесь.

Ще й досі дуже не просто виділити одну єдину характерну лінію, що могла би визначити стиль цього гурту. Найближче все ж таки фолк-кор, якщо узагальнювати. Але достатньо часто критики відносять напрямок до металу або готики, а то й до "нео-готик-фолк-метал".

У 2005 році гурт переїжджає до Києва, в зв"язку з чим "Мерва" зника з тво
Джона, 05.12.2006, 13:47
Ялинка,я так і не зрозуміла.тобі сподобався гурт Мерва чи ні?а чому ти не сказала про "гарних" звукооператорів,які вимикають мікрофон коли їм цього заманеться?
чекаю на відповідь.
qwerty, 02.12.2006, 23:07
м-дя… зара тут мене всы зафукають… якого біса поїхала в Лоднон Етвас Андерс — я не розумію… АЛЕ і ДМЦ в Лондоні я також погано уявляю… фанати плачут…
п.с. Ялинко, стаття надто субєктивна. тому це не стаття, а, як було сказано десь нижче, твої спогади та думки щодо поїздки.
Ігорко, 24.11.2006, 18:28
Якщо Ялина позбудеться суб"єктивізму, то вона стане Гуру, а може ще й вище. :-)
Про себе. Згоден. Буду працювати над собою. ;-)
PUNK, 24.11.2006, 09:45
Игарко, тут ниче личного — хорошо что она пытается писать, но пока она не отойдеть от субъективного — толку не будеть и она сама должна это понять! А ты в свою очередь во всех маментах видиш жопу — работай над собой, своим восприятием и самопониманием. ;)
Ігорко, 21.11.2006, 16:33
На повідомлення PUNKа.

Це твій суб’єктивний погляд на статтю чи упереджене ставлення до Ялини?
Щось дійсно, «становится грустно».
Вишняkoff, 17.11.2006, 21:51
Спасибо, Ёлочка, за статью и Ромке за фотки. Короче, я так и думал, что это была какая-то коммерческая замануха. Собрать со всех бабло и вложить по минимуму. А победит все равно Бритни Спирс и её клоны.
Ялина, 17.11.2006, 15:04
те, що я написала, містить дуже багато суб,єктивних моментів, і я від цього не відхрещуюся. Я написала так, як я це сприйняла, і як воно відобразилось у моїй свідомості. Якщо хтось побачив фінал ГБОБ іншим, то ласкаво прошу — пишіть і викладайте, хоча б тут. Ніхто не забороняє.
PUNK, 17.11.2006, 10:48
А мне кажеЦца, что авторка этой статьи писала не статью, а воспоминания о том и сем и при этом слова "не прихильник я такої музики, вибачте за надмірну тавтологію." выгляденли так обычно, что наверное присуще любому корреспонденту, который хочет написать серъезную статью, а не выплюнуть ее … мовляючи — аби було… Становится грусновато и стыдно за такого рода произведения…
Фоты Ромка мне всегда нравятся — они всегда красочные и в них присутствуют всегда хорошо подловленые моменты :)
Но все равно всем спасибо, хоч шось есть. :)
Alex_K, 15.11.2006, 21:50
фотки, як завжди, рулять!!!
як і стаття… :-)
Дякую шановним аффторам! )
Voronopad, 15.11.2006, 11:14
Короче, хорошо, что я не поехал :)
Ігорко, 15.11.2006, 08:30
Було б ще краще якщо світлини були підписані.
Ігорко, 15.11.2006, 08:27
Дякую Ялині і Ромці. Цікава стаття. Відображає і мій погляд на сучасний український рок.
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте