Полтавский музыкальный портал поиск полтавской музыки связь с администратором Полтавского музыкального портала

Полтавский музыкальный портал

Вход участника: 
 
вход в Полтаский музыкальный портал
помнитьЗабыл
Музыка по стилям:
DJs
Авторская песня (2)
Акустическая музыка (1)
Альтернатива (2)
Джаз
Металл (1)
Панк (1)
Поп (1)
Рок (4)
Рэп, хип-хоп (2)
Фолк

Реклама
Реклама
Усе це ПФААМ!

Автор: Ялина
Фото: РомкО’Сук

Писати про те, що подобається легко і водночас важко. Легко - бо не потрібно видавлювати iз себе коментарі, пишеться просто і невибагливо, а важко — бо губиш певну частку об'єктивності... Перший (і маємо надію, далеко не останній) Полтавський фестиваль альтернативної акустичної музики (ПФААМ), організований Арт-клубом, що проходив у Домі спілки письменників Полтавщини (Соборний Майдан, 15) — саме з таких подій.

Більшість iз тих, хто того суботнього дня грав своїх пісень на сцені є в певному розумінні «неформатом» — бо ні бардами, ні рокерами в класичному розумінні цих понять, їх назвати не можна. Це влучно підкреслив Паша Москалюк, починаючи концерт, який і став втіленням саме такого, "неформатного", формату... Публіка, відсотків вiсiмдесят якої знають одне одного, потихеньку просувалась по невеличкому залу на сотню місць і за символічну плату в п'ять гривень мала отримати величезну порцію чудової музики.

Першою на сцену вийшла Наташа Тихонова… Вже декілька хвилин я сиджу над клавіатурою не в змозі набрати бодай літеру! Не знаю з чого почати, та й чи варто, взагалі, починати, якщо ви ніколи не чули цієї музики… Коли зливається в одне голос і гітара, коли відчуваючи кожне слово сидиш і зачаровано дивишся на Наташу... Чи варто розповідати про те, як на очі навертаються сльози, а в залі ні звуку i лише ллється і наповнює до краю чарівна пісня...

Відносно молода, але безперечно дуже симпатична група під запашною назвою «Мед» — це два хлопці, один iз яких співає, граючи на акустичнiй гітарі, в той час як інший вплітає в пісні витончене гітарне соло, доповнюючи непогані тексти нотками блюзу.

Антон Батура своїми пiснями нiби перенiс нас у часи, коли на хвилі популярності перебував російський акустичний рок… Дуже доречно звучала того дня в мiру лірична i трохи сумна пісня про осінь...

Ігор Вишняков виступав у незвичній, дещо електрифікованій формі — у компанії соло-гітариста Павла. Такий собі новостворений «Вишняков-Бенд»… Ті, хто чув пісні Ігора раніше, підтвердять, що це дуже пристойний матеріал для виконання саме групою, хоча й в акустиці звучить непогано. Цього разу доволi жорстка пісня про президента Америки знайшла відповідне звучання у соло-партіях Павла.

Наступним виступав Андрій Гречаник, лідер гурту «ДорогиМеняютЦвет», пісні якого всі переважно звикли чути в готовому аранжуваннi. I тому слухати їх у первинному, акустично-гітарному, варіанті було дещо незвично — якось сама собою напрошувалась в «Партизанской любви» партія Богдана Петрушка (вiн, до речі, також був присутній у залі) на губній гармошці... А потім, зі словами «тепер ти, Крапля, маєш щось заграти», на сцену була запрошена колишня скрипачка «ДМЦ» — Аня «Крапля»Ткаченко, яка підіграла Андрію в останніх двох піснях.

Найбільший прояв вокальних даних публіки зміг викликати Максим Бурлай — його пісні про топ-модель Настю Квачеву, а також про найпам'ятнiший день життя — випускний бал, просто порвали зал на шматки. Ну, хто може залишитись байдужим до тих фактiв, що Настя «рісованіє» здала на чотири, а в сумці так «заманчiво стакани звєнят»? Отож. Але ви не думайте, що цим і обмежується репертуар Максима (вокалiста колишнього «Корпусу В») - у нього достатньо і в міру філософських, ліричних пісень. Просто наступного разу прийдiть і почуйте!

Лівий тапок (тільки не питайте чому саме лівий, вибір тапків невиликий - або правий або лівий) арт-організації «ТАПКИ» Олексій Бардін розповів, як воно все у нас якось «...ну... через ето...», а я всі вихідні наспівувала гіпнотично-спрацьовуюче: «Амиго! Не морщи лоб! Жалей лицо! Сотри умня-а-ак!».

«Контрабас» — група «приятная во всех отношениях», без перебільшень, є гордістю сучасної полтавської напівакустичної сцени. Це яскравий мелодійний чаруючий рок-н-рол у виконанні чотирьох хлопців, кожен iз яких дивним чином співпадає характером iз інструментом, на якому грає (так мені, принаймні, видається зi своєї позиції). І щиро хочеться, щоб «Контрабас» знайшов свого слухача не лише в Полтаві — а я впевнена, що так і станеться.

І закінчувала концерт група «Онейроiд», яку, взагалi, важко віднести до будь-якого стилю чи формату... Перед тим, як заграти першу пісню, лiдер i вокаліст гурту Андрій «Бурлік» Боркунов попередив: «Если я не буду попадать в какие-то аккорды, то вы, пожалуйста, не очень обращайте внимание - я не гитарист». І дійсно, Бурлік з гітарою швидше нагадував піаніста — бо поклавши гітару на коліна, грав на нiй як на роялі, при чому інколи ще й пляшкою з-під пива! Загалом, сам процес видобування звуків виглядав досить видовищно. Пізніше Андрiй попросив «ту штуку, которая "чш-чш"» — і Ярослав з «Контрабасу» плавними стрибками доплигав разом з шейкером (тою самою штукою, котра «чш-чш») до сцени, а «чшикала» шейкером вокалістка тепер вже київського гурту «Jam Cherry» Оксана… I ще хочу пiдкреслити, що того дня у виконаннi «Онейроiда» не прозвучало жодної пісні про бетон!

Концерт залишив по собі мегапозитивні враження, передати які мегаважко. Просто якщо вам серед купи незнайомої і далекої заокеанської музики, яку тоннами сиплять до ваших вух всеможливі засоби її ротації, захочеться чогось живого, свого, рідного, та ще й полтавського — шукайте афіші в музичних магазинах і не бійтеся розчаруватись почутим — цього, запевняю, не станеться!

Комментирование статей отключено.
Комментарии:
Лукаш, 05.11.2006, 12:33
Муха!!! Та чёж не влазит нифига… :)
Коротче — ждём-с дальше…
Агитируем народ…:)
Кста, огромное спасибо Лене Гаран за местообитания…
Ждём объявлений в Сети, по радио и телевиденью… :)
Лукаш, 05.11.2006, 12:30
Упс, про Вишнякова на дописалось…
(Фокс, сделай "обратный отсчёт" символов)
Вишняков — с одной акустикой воспринимался целостнее… Пашу надо "уравновешивать" дополнительными инструментами, ИМНО…
Особенно это касается старых, ориентированных на акустику песен…
ПА вот новые — гораздо лучше… "Птицелов" — отдельный зачОт, как по музыке, так и по тексту…
Ну и, конечно, огромное спасибо Пашке за организацию всего этого бедлама… :)
И за вторую часть на Уютной…
И за перспекти
Лукаш, 05.11.2006, 12:26
Концерт зачОтный Адназначна!..
Кто не был — тому фе, и искреннее сочуствие…
Реально ощутил культурный шок от группы "Контрабас"…
Такого целостного, сыгранного, объёмно-округлого саунда я не ожидал…
Вся четвёрка замечательно уравновешивает друг-друга, звучит и смотрится очень органично…
А из Феликса делайте Эль Мариачи… :)
Наташа, Батура, Чайник, Бардин, Бурлай, Онейроид — вас я уже слышал такими (и даже не такими :)) — выступили на уровне…
Мед — давайте ышшшо…
Вишняков -
Petrucci, 03.11.2006, 19:25
Концерт — супер! Организаторам — респект!
Единственное "фе" — последних учаснегов можно было не приглашать, т.к. с таким же подходом можно было пригласить "акустическую" "полтавскую" группу Cannibal Corpse ))).
А в Харькове действительно знатно полабали.
Suc, 03.11.2006, 08:19
Дякую всiм за добрi слова, учасникам фесту — за чудовi пiснi, Пашi — за органiзацiю цього визначного дiйства, Фоксу — за створення кльового сайту!
Зробимо столицю бездуховностi ((с) Шебелiст) столицею духовностi! Бо якщо не ми, то хто?..
Крапля, 02.11.2006, 13:15
ну і я хо ляпнути прау респектів))
всім! всім! всім! оскільки без вас нічого не було б! не було б бажання слухати і бути почутим…
Вишняkoff, 01.11.2006, 23:42
В лесу родилась Ёлочка…Привет! Мы ж с тобой одновременно комментарий влепили!
Вишняkoff, 01.11.2006, 23:39
Внимание! Внимание! Говорит Германия!
Объявляется конкурс на лучший вариант названия для нашего коллектива. Победителю вручается диск с альбомом "День Освобождения ПтицЪ" или в пивном эквиваленте:+). Свои варианты присылайте на мыло zeorna@mail.ru
Ялина, 01.11.2006, 23:31
дякую усім за коментарі, приємно читати, що комусь це подобаєцця.
але велика заслуга в цьому нашого Почотного Сварщика — фотографа Ромки, що редагує все, що з,являється в неті під моїм ім,ям.
ЧУВАКИ!! возз,єднаймось на благо розвитку музичної і не тільки культури в нашому місті!!!
Вишняkoff, 01.11.2006, 22:07
А мы с Пашей Довбушем в воскресенье 29.10.06 посетили славный город Харьков, куда были приглашены в качестве участников на бард-рок концерт, проводимый харьковским КАП им.Визбора. В концерте принимали участие около десяти исполнителей и коллективов, среди которых очень запомнились группа Димы Маклякова, парень из Луганска (жаль фамилию не запомнил), группа "Метро", а так же барышня, поющая очень низким альтом (если я не ошибаюсь, Ада Якушева). Хочу добавить, что отиграли мы здорово, с драйвом.
Fox, 01.11.2006, 21:48
Надеюсь, что освещение музыкальных событий Полтавы на этом сайте благодаря таким профессионалам пера и объектива, как Ёлка и Ромка, станет доброй традицией. Спасибо вам! Вы — одни из немногих, кто делает для жизни этого сайта добрые дела.
Alex_K, 01.11.2006, 18:17
Добавлю i свої скромнi компліменти Ялині та Ромку, що, тримаючи руку на пульсi музичних подiй (на жаль, не частих), вводдять i нас в курс справ… Приємно дiзнаватися, що ще не все померло, коли я ще живий ;)
Voronopad, 01.11.2006, 16:44
Та да !!! Было три части действа:
1.Суперконцерт
2.СуперзажЫгалово
3.СуперотдЫхалово от суперзажЫгалова
Чайник, 01.11.2006, 16:33
Жалко шо аффтар не написал о второй части фестиваля , которая проходила на Уютной!!!! В комплексе с первой — все вообще бомба!!!!!! А у нас с Пашой еще была и третяя часть … в воскресенье …гы…да Паша ??
Батура, 01.11.2006, 16:00
Пасиба Пашке, Фоксу и всем остальным. Приятно было выступить. И еще приятнее было послушать коллег.
Voronopad, 01.11.2006, 15:52
Хорошая статья.
Ёлка респект.
Ромка тоже респект.
Хочу фотки в архив клуба
(в том числе и с послеконцертной сессии).
Ігорко, 01.11.2006, 15:47
Велика подяка усім виконавцям! Нема у мене таких слів, щоб описати свої почуття.
Подяка усім організаторам, Арт-Клубу, Паші Москалюку.
Ялина, ти МОЛОДЧИНА!!!
А Ромка молодець!
©  2006 — 2018
Полтавский музыкальный портал

При использовании материалов
ссылка на сайт обязательна.
Сделано в
Веб-мастерской Фокс
Информация о сайте